ברגעים אלו ממש מתנהל אחד המשפטים המתוקשרים ביותר בהיסטוריה של הוליווד: תביעת מיליוני הדולרים של השחקן ג'וני דפ נגד אשתו לשעבר, השחקנית אמבר הרד, על לשון הרע. המשפט, שהחל שלשום, נפתח עם עדות של אחותו הבכורה של דפ, כריסטי דמברובסקי, שחשפה כי אמם של השניים הייתה מתעללת בהם בילדותם.

דמברובסקי, שמשמשת בתור נשיאת חברת ההפקות בבעלותו של דפ, שיתפה כי ילדותם והתבגרותם בקנטאקי הייתה עם אמא מתעללת ותיארה אותה בתור "כועסת" ו"מתוחה". היא סיפרה כי האם, בטי סו פאלמר שמתה ב-2016, הייתה מכה אותם ואת אביהם וקוראת להם בשמות. בהמשך דבריה טענה האחות כי האם צחקה על דפ בילדותו כאשר השתמש ברטייה כדי לטפל בעין עצלה.

כשעורך הדין של דפ שאל את האחות האם ג'וני הגיב לאותן "ירידות", האחות השיבה כי "הקריאה בשמות הייתה פשוט דרך חיים. התרגלנו לזה", והוסיפה כי האם התייחסה אליה ואל אחיה "בדומה לדרך שבה התייחסה לאבא. צעקה, צרחה, הרביצה, זרקה דברים, קראה לנו בשמות". בהמשך הדברים עורך הדין שאל האם דפ הכה את אמו אי פעם, והאחות השיבה כי "כשהוא היה מבוגר יותר, אפילו אם היא הרביצה או זרקה דברים, הוא מעולם לא הלך למקום הזה. הוא היה מתרחק, עוזב את האזור, הולך לחדר שלו".

כריסטי דמברובסקי | getty images (צילום: EVELYN HOCKSTEIN, getty images)
כריסטי דמברובסקי | צילום: EVELYN HOCKSTEIN, getty images

"מוקדם מאוד, בתור ילדה קטנה, שום דבר ממה שקרה בבית שלנו לא הרגיש טוב", המשיכה בעדותה. "אז, כשגדלתי, ג'וני ואני החלטנו שברגע שאנחנו עוזבים, ברגע שבו יהיה לנו בית משלנו, אנחנו לעולם לא הולכים לחזור, לעולם, על שום דבר שדומה בכל דרך לילדות שלנו. אנחנו הולכים לעשות את זה בדרך אחרת".

דמברובסקי גם חשפה כי בתקופת נישואיהם של הרד ודפ היא הייתה מקפידה להזמין חדר שינה נוסף לזוג בזמן נסיעות, למקרה שהם יפתחו בריב. "כשהם היו בנסיעות רציתי לוודא שיש חדר אקסטרה, כי זה לא היה חריג שהם יכנסו לוויכוח". היא גם העידה כי בנישואיו הקודמים של אחיה, לזמרת ונסה פאראדי, היא חזתה במעט מאוד ריבים של הזוג. עוד הוסיפה כי היא "נגעלה" לגלות שהרד הגישה את טפסי הגירושין שלושה ימים אחרי מותה של אמם.

Getty Images (צילום: Jason Merritt; GettyImages IL)
הרד ודפ, 2015 | צילום: Jason Merritt; GettyImages IL

בעת החקירה הנגדית, הצוות המשפטי של הרד תשאל את דמברובסקי בניסיון להוכיח כי היא מסתמכת כלכלית על הקריירה של אחיה. הצוות הציע כי לאחות יש תמריץ כספי להגן על המוניטין של השחקן.

המשפט של הזוג הגרוש נובע מתביעה של דפ, הטוען כי במאמר שנכתב על ידי הרד בעיתון הוושינגטון פוסט ב-2018, בו דיברה על אלימות נגד נשים, רמזה כי בן זוגה לשעבר התנהג כלפיה באלימות. הרד לא נקבה בשמו של השחקן, אך עורכי דינו מאשימים אותה בכך שדפ כבר לא מלוהק לתפקידים בשל הרמיזות. 

דפ תובע מהרד פיצויים בגובה 50 מיליון דולר במשפט שמתנהל במדינת וירג'יניה. במקביל, הרד הגישה נגד דפ תביעה נגדית נגד דפ על סך 100 מיליון דולר. השניים התגרשו בשנת 2017. בעבר השחקן הפסיד במשפט נגד צהובון הסאן הבריטי אשר כינה אותו "בעל מכה".