כל האנשים שצפו ב"יהלום לא מלוטש" (Uncut Gems) של נטפליקס - ויש לא מעט כאלה - כנראה לא יכלו לפספס דמות עם חזות, איך נאמר, קצת פחות שגרתית. מה שהרוב לא ידעו זה שמאחורי אותה דמות נמצא שחקן שזה התפקיד הקולנועי הראשון שלו, שהוא בפני עצמו אישיות מסקרנת במיוחד. העדות הכי טובה לכך היא בתור של הסלבס שהשתרך בדרך לתמונה משותפת עם הכוכב הלא מובן מאליו במסיבה שאחרי הקרנת הבכורה של הסרט בניו יורק, שנערכה, אלא מה, במעדניית Katz's המיתולוגית.

 

במהלך הסרט מוצגת בתפקיד קטן - אבל עם חלק משמעותי בהמשך עלילה - דמותו של וויין, מהמר עשיר המנסה להתחיל עם ג'וליה (ג'וליה פוקס), המאהבת של גיבור הסרט האוורד ראטנר (אדם סנדלר). מי שמגלם את דמותו של וויין הוא פנסיונר מניו יורק בשם וויין דיימונד, שסיפר כי הגיע לסרט דרך היכרות עם אחד מהמפיקים. במהלך ראיון שהעניק לפני מספר שבועות ל-Page Six, סיפר דיימונד כי מאחוריו קריירה בעסקי עיצוב וייצור בגדים במהלך שנות ה-80. "לך תמכור פאקינג שמלות. אם אתה איש מכירות ולא רופא, אתה לא מרוויח הרבה כסף", סיפר. 

View this post on Instagram

A post shared by Wayne Diamond (@thewaynediamond) on

בראיון, תיאר דיימונד את ימיו בעסקי האופנה כסוערים במיוחד. "זה פשוט 'אתה מהמם, אני אוהבת אותך כל כך, בוא נצא לדרינק. אני אשכב איתך רק כדי שתעשה לי הזמנה'", הסביר. בתחילת המאה, יצא דיימונד לגמלאות לאחר שהרוויח "מיליונים", לדבריו, מיליונים שאת חלקם הוא גם הפסיד עקב היותו "המהמר השני הכי טוב בניו יורק".

בשבועות שחלפו מאז עליית "יהלום לא מלוטש", דיימונד הפך למעין אייקון תרבות לא מפוענח ולמרואיין מבוקש במיוחד. הוא התראיין למגזינים "Interview" ו-GQ, ובין ההתייחסויות אליו ברשת, אפשר למצוא גולשים שהשוו את השיזוף של דיימונד לזה של דונלד טראמפ, דיונים רבים סביב התמונות הביזאריות שהשחקן הטרי מעלה לאינסטגרם ולא מעט בדיחות הנוגעות לחלקו בעלילת הסרט, שתאלצנה להישאר בחוץ מחמת ספוילרים. אגב אינסטגרם, בשיחה עם GQ הוא הבהיר כי בעקבות הצלחת הסרט שכר צוות של יחצ"נים, דוברים ויועצי מדיה שמנהלים את הנוכחות שלו ברשתות החברתיות.

יועצי התקשורת הנ"ל הם גם אלה שהעירו לו בעדינות למתן את הציטוטים הסנסציוניים שסיפק, בהם: "אני חושב שאנשים נראים היום מוזנחים. הם לא נראים טוב. (גברים) סליזיים לגמרי בימינו. יש להם את הפורנו שלהם והם מביאים ביד כל היום, והם לא עושים יותר תינוקות". אחרי ההערה על גסות הרוח שבדבריו, מיתן דיימונד - חובב נלהב של ביגוד עור ואביזרי כרום מבריקים - את האמירה והסביר שהוא מדבר רק על אופנת בגדי האימון והספורט. "זה מגעיל", סיכם. 

View this post on Instagram

HOW COULD THIS FACE GET SNUBBED

A post shared by Wayne Diamond (@thewaynediamond) on

בראיון למגזין The Face מדצמבר האחרון, דיימונד הוגדר על ידי המראיין כ"יהלום גולמי, שהופעתו הקצרה בסרט של האחים ספדי לוקחת את הטירוף בו לרמה חדשה לגמרי". דיימונד, כך מתברר, הוא שונא מושבע של הנשיא האמריקאי, שלפי חלק מהגולשים הוא בעל גוון עור דומה לשלו: "עשרה דברים שאני שונא: דונלד טראמפ, דונלד טראמפ, דונלד טראמפ...", סיפר.

לפי דיימונד, הדמות אותה גילם ב"יהלום לא מלוטש" לא סתם נקראה על שמו, ולמעשה מדובר בגרסה מוקצנת של עצמו. "האחים ספדי התקשרו ואמרו לי, 'אנחנו עושים את הסרט, אבל אתה לא הכוכב', אמרתי להם 'מה זאת אומרת כוכב? אני בכלל לא שחקן!'". בהמשך, דיימונד הגיע לאודישן, בו אילתר סצנה שלו מתחיל עם בחורה: "אמרתי לה, 'היי בייבי, איך את? את לוהטת, רוצה לשכב?' וישר אמרו לי 'אתה הבחור, אתה מושלם לתפקיד'". "הם אמרו לי, 'ויין, אתה תהיה כוכב ענק בסרט', ואני אמרתי 'על מה אתם מדברים, קיבינמט'", אמר, "הם אמרו 'אל תדאג, אתה תהיה כוכב, כולם יזכרו אותך'".

לשמחתו של דיימונד, התפקיד הקולנועי הבא שלו כבר צולם, בסרט חדש בשם "12 שעות", ובינתיים הוא ממשיך לספק ציטוטים מופלאים בראיונות, וגם אם לא צריך להמר עליו כעל מועמד בטקס האוסקר הבא (או זה שאחריו, או זה שבעוד עשר ועשרים שנה), נראה שהוא נהנה מכל תשומת הלב התקשורתית שמורעפת עליו, וזה בדיוק מה שהאחים ספדי רצו.

View this post on Instagram

MY GORGEOUS

A post shared by Wayne Diamond (@thewaynediamond) on