גאווה ישראלית ומשפחתית: פסטיבל הקולנוע טרייבקה הודיע היום (ג') על הסרטים שיוצגו במהדורתו לשנת 2024 - ובין הנבחרים גם "קרוב אלי", סרט הביכורים של הבמאית הצעירה תום נשר, בתו של הבמאי אבי נשר. "קרוב אלי" יוקרן בחודש הבא במסגרת תחרות "Viewpoints" של הפסטיבל הניו יורקי, שמוקדשת לסרטים מרחבי העולם "בעלי נקודת מבט נועזת וסגנון קולנועי מיוחד". גם בשנה שעברה נרשמה נציגות ישראלית בטרייבקה, כאשר "העתיד" של נועם קפלן התחרה במסגרת הבינלאומית המרכזית של הפסטיבל היוקרתי. 

ב"קרוב אלי" משתתפים נטע גרטי, יעקב זדה-דניאל, עידו טאקו, אופק פסח, שלומי שבן, שי טרא ליטמן ויעל שושנה כהן (מהצמד המוזיקלי לולה מארש) - כשאת התפקידים הראשיים תופסות השחקניות הצעירות ליה אללוף ודריה רוזן, בתו של הפנטומימאי חנוך רוזן. הסרט, שנכתב בהשראת מותו של אחיה הצעיר של תום, ארי, עוסק בצעירה שלאחר מות אחיה הקטן בתאונת דרכים מגלה את אהובתו הסודית. אותה צעירה יוצאת למסע בעקבות האהובה ההיא, ובין השתיים נרקם קשר ייחודי.

"בימים קשים אלו, בהם אנחנו רואים חרמות על אומנות ישראלית והפגנות ענק ברחבי העולם (ובניו יורק במיוחד), זו גאווה גדולה עבורנו שהסרט נבחר להציג בפסטיבל יוקרתי כמו פסטיבל טרייבקה, בלב מנהטן", מסרה נשר בהודעה לתקשורת, "הלב שלי מלא בגאווה בשותפים היקרים שלי ליצירת הסרט - השחקניות והשחקנים, הצוות, וכל מי שלקח חלק במסע הארוך והמרגש הזה. הנשמה שלנו מושקעת כולה בסרט הזה, שנוצר מתוך כאב גדול ובהמון אהבה לחיים ולעוצמה שלהם. 'קרוב אלי' נועד עבור כל מי שבוחר בחיים, גם אחרי אובדן וכאב אינסופי. ההתרגשות לקראת הפרמיירה העולמית של הסרט היא עצומה, אבל יותר מכל דבר אחר, אני מחכה ליום בו הסרט יפגוש את הקהל הישראלי".