מחברת ספרי "הארי פוטר", ג'יי קיי רולינג, נמצאת במרכזה של סערה. במהלך סוף השבוע פרסמה רולינג שורת ציוצים, בעקבותם כונתה "טרנספובית" על ידי מגיבים רבים. דברים של רולינג זכו לביקורת כה גדולה, שאפילו הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה בארה"ב, GLAAD, נאלצה להתערב ולהכריז כי מבחינתה, בשנת 2020 אין תירוץ לדעות כמו אלו של הסופרת.

הכל התחיל כאשר רולינג צייצה מחדש מאמר דעה מהאתר devex שכותרתו היא "יצירת עולם שוויוני יותר בעידן שלאחר הקורונה עבור 'אנשים שמקבלים מחזור'". לטענתה של רולינג, כותרת המאמר הייתה צריכה להיות אחרת, ובציוץ בטוויטר כתבה "'אנשים שמקבלים מחזור'. אני בטוחה שהייתה פעם מילה אחרת לאנשים האלה. שמישהו יעזור לי. Wumben ?Wimpund ?Woomud?", כשהיא כמובן מתכוונת ל'Women', נשים.

בהמשך, מספר מגיבים מקהילת הלהט"ב החלו לבקש מרולינג שתמחוק את הציוץ שלה, תוך הסבר כי יש גם אנשים אחרים שמקבלים מחזור: "יש גברים טרנסג'נדרים ואנשים ללא מגדר בינארי שמקבלים מחזור, יא ראש של חסה רקובה", כתב אחד המגיבים. אחרים דרשו מרולינג להסביר מדוע הגיבה כך, וטענו כי מדובר ב"אכזבה קולוסלית" מבחינתם. תוך זמן קצר, רולינג זכתה לאלפי תגובות שדרשו ממנה להתנצל. 

רולינג סירבה. "אם מין הוא לא אמיתי, אין שום משיכה חד מינית", כתבה בציוץ נוסף, "אם מין הוא לא אמיתי, המציאות שנחייתה על ידי נשים ברחבי העולם נמחקת. אני מכירה ואוהבת אנשים טרנסים, אבל למחוק את הקונספט של מין זו הסרה של היכולת של רבים לדון באופן משמעותי בחייהם. לומר את האמת זה לא דיבור שנאה".

"הרעיון שנשים כמוני", הוסיפה, "שהיו אמפתיות כלפי אנשים טרנסים במשך שנים, מרגישות אחווה כלפיהם משום שהם פגיעים באותה הצורה כמו נשים - כמו למשל לאלימות מצד גברים - שונאות טרנסים משום שהן חושבות שמין זה אמיתי ויש לו משמעויות בחיים, הוא מטופש". בציוץ נוסף כתבה כי "אני מכבדת את הזכות של כל טרנס לחיות בכל צורה שמרגישה לו אותנטית ונוחה. הייתי צועדת אתכם אם היו מפלים כלפיכם על בסיס היותכם טרנס. ובכל זאת, החיים שלי עוצבו על ידי כך שהייתי אישה. אני לא מאמינה שזה דיבור נגוע לומר את זה".

המגיבים לא אהבו גם את זה, והמשיכו לתקוף את הסופרת. "את פוגעת באופן פעיל בכל ילד שאי פעם העריץ אותך עם המילים שלך", נכתב לה על ידי אחד מהגולשים, "אותו הדבר שמשך אותם אליך". "קודם כל, יש אפליה כלפי אנשים טרנסים על בסיס היותם טרנס", כתב אחר, "זה לא 'אם', ובכל זאת את לא צועדת עם הקהילה הלהט"בית". גם הליגה ההומו-לסבית נגד השמצה, כאמור, הגיבה לדבריה של רולינג, וכתבה: "בשנת 2020, אין תירוץ להצבת אנשים טרנסים בתור מטרה".

אגב, זו לא הפעם הראשונה שרולינג מסתבכת עם טרנסג'נדרים: בסוף השנה שעברה היא התייצבה לצדה של חוקרת שפוטרה משום השמיעה הערות טרנספוביות, וכתבה כי היא לא תומכת ב"סילוק נשים מהעבודה שלהן רק משום שהן מציינות שמין זה אמיתי".