חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן מהליכוד שלחה מכתב לפני נקיטת הליכים לעיתונאי אמנון לוי ולחדשות 13, בעקבות משפט שאמר אתמול בתוכניתו וממנו משתמע לטענתה שסגנון הדיבור שלה אלים.

לוי שוחח בתוכניתו עם הח"כית לשעבר זהבה גלאון שכתבה מאמר ב"הארץ" בנושא התבטאויות גזעניות ומתריסות של פוליטיקאים מהימין. גלאון כתבה במאמר: "התשובה לימין פשוטה: תקשיב, יא חתיכת בהמה גזענית, הומופובית, שונאת זרים, שונאת נשים, שחותרת לגרור אותנו למשטר טליבאני - איננו פוחדים ממך. יש לנו עקרונות: שוויון, אהבת האדם, חירות, אחווה. ועכשיו לך מפה, לפני שנטפל בך כמו שטיפלנו בפשיסטים המקוריים". כשגלאון עלתה לשידור, לוי פתח את השיחה באמירה "הלו, זאת זהבה גלאון או גלית דיסטל?". 

על פי מכתב ששלח עורך דינה של ח"כ דיסטל אטבריאן, דבריו של לוי מהווים לשון הרע כי "הדברים ציינו את מרשתי כאדם אשר אופן וסגנון דיבורו הינו נאצות, איומים, שפת רחוב משתלחת והטפה לאלימות, זאת בשעה שמרשתי הינה סופרת מוערכת, שיש להניח שאוצר המילים שלה אינו נופל מזה של אמנון לוי או זהבה גלאון, ואולי גם של שניהם יחד".

‏בפוסט בפייסבוק שאליו צורף מכתב האיום המשפטי, כתבה דיסטל אטרבריאן כי היא החליטה לנקוט בצעד מתוך תחושה שהשמאל "ממתג" את הימין כאלין. "אני באמת חושבת שהמלחמה על המיתוג היא קריטית ושהדרך היחידה להאבק במיתוג וההסתה היא מדיניות של אפס סובלנות", כתבה. "הגיע הזמן שהימין יזקוף ראש".

מחדשות 13 נמסר: "פנייתה של חברת הכנסת דיסטל אטבריאן מופרכת". 

דיסטל אטבריאן, ששובצה במקום העשירי ברשימת הליכוד על ידי בנימין נתניהו לפני הבחירות האחרונות, הואשמה לא פעם בסגנון דיבור בוטה.

בשנים האחרונות, היא אמרה בין השאר כי "הגבר היהודי האשכנזי יותר אינטליגנטי מ-80% מהאוכלוסייה האנושית. המשפט הזה הוא גם עובדה אמפירית וגם אמת שאסור לכתוב אותה". על מקימי הממשלה הנוכחית (בנט, גנץ ולפיד) צייצה כי "האחד שקרן מגלומן, השני חולה שנאה נקמן, השלישי ראה פעם את הסדרה 'הבית הלבן' והחליט שזה מגניב להיות ראש ממשלה". ביולי, כתב חדשות 13 אביעד גליקמן כתב עליה כי "יש כמה וכמה חברי כנסת בכנסת ישראל שבהתנהלותם מבזים את הכנסת ונותנים פירוש חדש למילה 'פסולת'. אין ספק שחברת הכנסת גלית דיסטל נלחמת בכבוד על המקום הראשון בחבורת הגועל, הזוהמה, הרפש והטינופת". מאוחר יותר, גליקמן מחק את הציוץ.