השחקנית זוכת פרסי האוסקר, האמי והטוני הלן מירן עתידה לגלם את גולדה מאיר, האישה היחידה שכיהנה כראש ממשלת ישראל, בסרט ביוגרפי חדש, כך דווח במגזין דדליין. את הסרט יביים הבמאי הישראלי גיא נתיב ("זרים", "מבול"), הבמאי הישראלי הראשון שזכה בפרס האוסקר לפני שנתיים, על סרטו הקצר "Skin".

ההפקה של הסרט, שזוכה לשם "גולדה", אמורה להתחיל באוקטובר השנה. את התסריט כותב ניקולס מרטין, שכתב את בעבר גם את הסרט "פלורנס פוסטר ג'נקינס" בכיכובה של מריל סטריפ. עם פרסום הידיעה על הסרט, נתיב מסר כי "כמי שנולד במלחמת יום הכיפורים, לכבוד הוא לי לספר את סיפורה של גולדה מאיר. התסריט המבריק של ניקולס מרטין צולל עמוק לתוך הפרק האחרון בחייה של גולדה, בשעה שמדינתה עומדת בפני מתקפת פתע קטלנית בזמן היום הקדוש ביותר בלוח השנה היהודי, כשרשת של גנרלים שלוקים באשליות חותרים תחתיה, והיא עוברת בסתר טיפולים במחלתה. אני נרגש מאוד לעבוד עם גברת מירן האגדית, ולהביא את הסיפור האפי, המרגש והמורכב הזה לחיים". 

גיא נתיב זוכה באוסקר (צילום: Kevin Winter / Staff, Getty Images)
הפסלון הבא בדרך? גיא נתיב בטקס האוסקר | צילום: Kevin Winter / Staff, Getty Images

מירן כבר זכתה באוסקר בעבר על תפקיד של מנהיגת מדינה, כשגילמה את המלכה אליזבת' השנייה ב"המלכה". השחקנית, שעתידה להפציע בקרוב על המסכים גם ב"מהיר ועצבני 9", הביעה בשנת 2016 תמיכה בישראל והתנגדה לחרם התרבותי נגדה: "האמנים של מדינה הם האנשים איתם יש לתקשר וליצור איתם מערכות יחסים", אמרה בביקור בירושלים,"אני לא מאמינה בחרם, ולכן, הנה אני. אני תומכת בישראל, ואני חושבת שזאת מדינה יוצאת דופן שמלאה באנשים יוצאי דופן". מירן סיפרה שתמיכתה במדינה הגיעה מהתקופה בה התנדבה בקיבוץ יחד עם בן זוגה היהודי, ונזכרה בחיבה בתורנויות המטבח ובענבים שבצרה. 

הסרט החדש לא יהיה הפרויקט היחיד שיעסוק בראש הממשלה הידועה שייצא השנה. השחקנית הישראלית שירה האס, שהייתה השנה לשחקנית הישראלית הראשונה שמועמדת לאמי על תפקידה בסדרה "המורדת", נבחרה לככב בסדרה "לביאה", שגם היא תספר את סיפורה של מאיר - מילדותה באוקראינה, עד חייה בוויסקונסין, וכלה בימיה כראש הממשלה. את הסדרה תפיק השחקנית והמפיקה ברברה סטרייסנד.