העולם גילה את לטישה רייט, שחקנית בריטית ילידת גיאנה, כשכיכבה באחד הפרקים הטובים יותר של "מראה שחורה" ("Black Museum") ומאוחר יותר בתפקידה בלהיט "פנתר שחור". שני התפקידים האלה אמנם קידמו אותה מאוד בסולם ההוליוודי, אבל אחרי מאורעות סוף השבוע האחרון סביר להניח שהיא תהיה זכורה יותר בתור מי שהעזה להטיל ספק בחיסון נגד קורונה בפומבי - דעה מאוד לא פופולרית בשנת 2020.

סלבריטאים מתנגדי חיסונים הם ממש לא זן חדש, וגם לא הקהל שיוצא נגדם, אבל נדמה שנגיף הקורונה מעורר באנשים הרבה יותר אמוציות מכל מחלה אחרת שנהוג להתחסן בפניה, וסדרת ציוצים של רייט - והתגובות אליהם - הובילו לכך שהיא הוברחה מהרשתות החברתיות.

הכל התחיל ביום חמישי, כשרייט צייצה לינק לסרטון יוטיוב באורך כ-70 דקות בו מנהיג של כנסייה מטיל ספק בחיסון נגד הקורונה, בהתחממות גלובלית ובאופן כללי במדע המודרני, ועל הדרך מצליח גם להכניס כמה הערות טרנספוביות. "הסכנה של העולם שאנחנו נכנסים אליו היום היא שאם תגיד משהו מספיק פעמים, אנשים יאמינו שזה אמיתי", הוא אמר בסרטון - שהוסר על ידי יוטיוב בטענה שהוא מפר את כללי הפלטפורמה - והמשיך לתת דוגמה בדמות נשים טרנסג'נדריות. "זה מדע של נוחות, שבו אני מאמין למדע כשזה נוח לגבי התחממות גלובלית, אבל אני לא מאמין למדע כשזה נוח לגבי מגדר, כשזה מפריע לאידיאולוגיה הפרטית שלי, וזו הסיבה שאם אתם עובדים באו"ם, בארגוני הבריאות העולמיים או בתקשורת, הציבור לא מאמין לכם".

רייט, שסיפרה בעבר בראיון שהפכה לנוצרית כשגילתה את הדת כדרך להתמודד עם הנטייה שלה לדיכאון, שיתפה את הלינק עם אימוג'י בודד של ידיים מתפללות, מבלי להוסיף מילה. כשהתחילו לפנות אליה צייצנים זועמים, לטישה הגיבה וכתבה: "אם את לא מתיישרת לפי הדעה הפופולרית אלא שואלת שאלות וחושבת עבור עצמך... מבטלים אותך". כשהביקורת כלפיה המשיכה, רייט צייצה התנצלות בנוסח הזה: "כוונתי לא הייתה לפגוע באף אחד, אלא רק שהסרטון העלה את הדאגות שלה לגבי מה החיסון מכיל ומה אנחנו שמים בגוף שלנו... וזה הכל". לאחר מכן היא מחקה את חשבון הטוויטר שלה וגם את חשבון האינסטגרם שלה, מבלי להתייחס לכך שהסרטון הכיל גם אמירות טרנספוביות, מה שנדמה שהטריד את הקהל הרבה יותר מהאמירות לגבי החיסון.

דון צ'ידל, חברה של רייט ליקום הקולנועי של מארוול (הוא מגלם את הדמות וור מאשין), יצא בתחילה להגנתה של השחקנית, אבל חזר בו ומחק את הציוץ המקורי, לאחר שהעוקבים הפצירו בו לצפות בסרטון. "עם כל הכבוד, אולי כדאי שתקרא את הדברים", צייצו לעברו, וצ'ידל ענה: "אני אעשה את זה, אבל גם אם זה יטריד אותי, אני לא אזרוק אותה לפח". לאחר מכן הוא הגיב לציוץ שהלך מעט רחוק עם תיאוריות הקונספירציה והציע שדיסני, תאגיד העל של אולפני מארוול, התקשרו אליו וביקשו ממנו לצאת להגנת השחקנית. 

לאחר שכמה צייצנים האירו את עיניו לכך שהסרטון כולל אמירות טרנספוביות, צ'ידל החליט למחוק את הציוץ שתמך ברייט, הבהיר שאין לו בעיה עם ביקורת כלפי הקולגה שלו אם היא אכן תמכה בטרנספוביה, אבל הוסיף: "אני אקח את זה אליה באופן אישי אם היא אמרה משהו משוגע. לא לטוויטר. זה מה שאני עושה עם החברים שלי וזה מה שאני מקווה שהם יעשו אם אני אפשל. אני מנסה למצוא את הסרטון עכשיו". לאחר שצפה בו, צ'ידל צייץ פעם אחת אחרונה: "ג'יזס.. הרגע ראיתי. איזה זבל. בכל פעם שעצרתי להקשיב הוא וכל מה שהוא אמר נשמע משוגע ודפוק. אני בחיים לא אגן על מישהי שמפרסמת את זה. אבל אני עדיין לא אזרוק אותה בגלל זה. את השאר אני אקח מחוץ לטוויטר. לא היה לי מושג".