אנחנו לא אומרים שצריך להוציא את ג'יי. קיי. רולינג, מחברת ספרי "הארי פוטר" ואחת היוצרות העשירות והמוכרות בעולם, מטוויטר, אבל אנחנו גם לא אומרים ש*לא* צריך להוציא אותה מטוויטר. הסופרת והתסריטאית  (חשבת ששכחנו לך את "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד"? טעית, גברתי) נקטה לאחרונה עמדה בסוגיה פוליטית טעונה שמסעירה בימים אלה את בריטניה, והצליחה לעורר מהומה זעירה ברשת החברתית.

רולינג התייחסה בציוץ לפרשת פיטוריה, לתביעה שהגיעה בעקבות הפיטורים ולהפסד בתביעה הנ"ל של מאיה פורסטייטר, מומחית לענייני מס שכיהנה כחברה בצוות חשיבה של המרכז העולמי לפיתוח. פורסטייטר מחתה על כוונת הממשלה להעניק לאנשים את הזכות לבחור בעצמם את המגדר שישמש לצורך תקשורת מול גורמי תעסוקה, והביעה את מחאתה בנושא בחשבון הטוויטר הפרטי שלה. בציוציה, טענה שהיא לא חושבת שנשים טרנסג'נדריות שרשומות בתעודת הזהות במגדר הקודם לא אמורות לתאר את עצמן כנשים.

פורסטייטר פוטרה מעבודתה, כאמור, בעקבות ציוציה ותבעה את הארגון אחרי שגייסה יותר מ-85,000 ליש"ט (כ-381,000 שקלים) במימון המונים מקוון). בתביעה, טענה פורסטייטר שהדעות שהביעה בציוציה הן "רכיב יסודי במערך האמונות" שלה, והסבירה שנשים שלא מזדהות עם המגדר שמופיע בתעודת הזהות שלהן מהוות למעשה גברים שפולשים למרחב נשי, מה שמזלזל בעצם את זכותו של ציבור הנשים לפרטיות. "זה כמו להכריח יהודים לאכול חזיר", טענה בכתב התביעה שלה. השופט שדן בתיק שלה פרסם בשבוע את הפסיקה בנושא, ודחה נחרצות את עתירתה של פורסטייטר. על טענתה נאמר שהיא "לא ראויה לשום כבוד שהוא בחברה דמוקרטית", וצויין שפורסטייטר מתעלמת מ"הכאב האדיר שיכול להיגרם כתוצאה ממיסג'נדרינג" (פנייה לאדם בלשון שאינה תואמת ללשון בה הוא מציג את עצמו).

ובחזרה לרולינג. הסופרת פרסמה ציוץ שנכתב בו "תתלבשו איך שאתם רוצים. קראו לעצמכם איך שאתם רוצים. תשכבו בהסכמה עם כל מבוגר שיקבל אתכם. חיו את החיים הכי טובים שאפשר בשלום ובבטחון. אבל לגרום לנשים לאבד את עבודתן כיוון שטענו שהמין שלהן אמיתי?". היא הוסיפה גם את ההאשטג "עומדים עם מאיה", שזכה לפופולריות בימים האחרונים בקרב תומכיה של פורסטייטר.

הציוץ של רולינג זיכה אותה בתגובות צוננות מצד הקמפיין הבינלאומי לזכויות אדם, שבחשבון הטוויטר שלהם פורסם הציוץ "נשים טרנסיות הן נשים. גברים טרנסים הם גברים. א.נשים א-בינאריים הם א-בינאריים, לידיעת ג'יי. קיי. רולינג" (הציוץ עומד כעת על כ-18,000 סימוני אהבתי בטוויטר). כוכבת "האנטומיה של גריי", שרה רמירז, השיבה לציוץ של רולינג וכתבה שהיא "ממש לא מסכימה", ולאחר מכן כינתה את רולינג גזענית, וטענה שהסופרת היא בעלת "תפיסות מעוותות שהופנמו". ג'מילה ג'מיל, כוכבת "המקום הטוב", כתבה לרולינג ואמרה שרולינג תורמת למחיקה של טרנסג'נדרים ולהתעללות בהם, וכתבת "באזפיד" אלכס ברג סיכמה שהציוץ של רולינג הוא "פשוט אשפה".

מעריצי "הארי פוטר" הביעו גם הם מחאה נגד גישתה של רולינג. "צר לי על ג'יי. קיי. רולינג" נכתב בחשבון הטוויטר הפופולרי של הלהקה Harry And The Potters, והשחקנית/מעריצה אנה בריסבין כתבה "ג'יי. קיי. רולינג היא אחת מגיבוריי והפכה אותי למי שאני היום - כולל אמונות היסוד שלי. אחת מהאמונות האלה היא זו שטרנסים וא-בינאריים הם אנשים תקפים וראויים... אני מקווה שהיא תבין את הטעות שלה יום אחד".