לאולפני מארוול יש כמה סימני היכר שכבר אי אפשר לקחת מהם: גיבורי על אמיצים, להיטים קולנועיים שוברי שיאים וכן, גם שורה של כוכבים חטובים שמציגים לראווה את שריריהם המפוסלים. אחד מאותם כוכבים הוא טום הולנד, שמגלם את דמותו של ספיידרמן בסרטי המותג, אבל לצורך תפקיד חדש השחקן דווקא נדרש להיפרד מאותה מסת שריר - רק בשביל להעלות אותה בחזרה.

בסרטו החדש, "Cherry" - שצפוי לעלות בבתי הקולנוע בחודש הבא ושבועיים אחר כך גם להגיע לשירות הסטרימינג של אפל - הולנד מגלם חייל משוחרר שמתמודד עם פוסט-טראומה ומתמכר למשככי כאבים. הסרט, שמבוסס על סיפור אמיתי, בוים על ידי ג'ו ואנתוני רוסו, ששיתפו עם הולנד פעולה גם בסרטי "הנוקמים" האחרונים. עכשיו, בראיון חדש, הרוסו'ז מספרים על התהליך המורכב שהולנד עבר במהלך הצילומים, כזה שאילץ אותו לשנות את גופו באופן הפוך מזה שהתרגל אליו.

"טום ממש קרע את עצמו לגזרים בשביל הסרט הזה", סיפרו האחים רוסו בשיחה עם מגזין דדליין, "הוא השיל 30 פאונד (שווה ערך לכ-14 ק"ג, ר.א), והוא העלה אותם בחזרה" - כשהכוונה היא לכך שהשחקן מצלם בימים אלה את "ספיידרמן 3", תפקיד שדורש ממנו לחזור לגזרתו החטובה. "אנחנו נמצאים תחת לוח זמנים של סרט עצמאי, לא היה לנו זמן לעשות את כל הדברים האלה". 

מתוך "Cherry" (צילום: Apple TV+)
השיל רבע ממשקל גופו. טום הולנד ב"Cherry" | צילום: Apple TV+

בהמשך, במסגרת מסיבת עיתונאים לרגל יציאת הטריילר לסרט, האחים רוסו שיבחו פעם נוספת את הולנד ואת השחקנית שלצדו, סיארה בראבו, שנדרשה גם היא לעבור שינוי גופני. "הם קרעו את עצמם פיזית ונפשית בשביל זה", הסביר ג'ו, "רציתי לציין, אתם יודעים, טום השיל כמעט רבע ממשקל הגוף שלו. אני יודע שגם סיארה ירדה המון במשקל, ואתם יודעים איך זה מרגיש כשאתם עושים את זה לאורך תקופה, כשאתם חיים את זה בכל יום". "אתה מרעיב את עצמך ואתה חייב ללכת לעבודה ולהתמודד עם סצינות מורכבות רגשית. שניהם באמת קרעו את עצמם. כל הכבוד לכם חברים, כי אתם חשפתם את עצמכם כדי להשיג את האותנטיות הכי גדולה שיש. אלה כמה מההופעות הכי מרשימות שלקחנו בהן חלק, וזה גבה מחיר פיזי אמיתי משניהם". 

בשנת 2019, במסגרת פסטיבל קומיק-קון, הולנד כבר רמז על השינוי הגופני שמצפה לו. "יש סרט שאני עומד לחקור בו רגשות ודברים שמעולם לא חוויתי. אני מנסה לרדת במשקל ולהיות מאוד, מאוד רזה", סיפר בזמנו, "זה לא עובד, בגלל שאני אוהב פיצה. לא, אני אגיע לשם. יש לי שישה שבועות, ואני רשום למחנה אימונים. אני רץ הרבה לאחרונה, שזה משהו שאני אף פעם לא עושה, ואני מתאמן המון ומנסה לרזות".

ועם כל הכבוד ליעד שהולנד הציב לעצמו - והשיג - כמה חודשים קודם לכן השחקן נשמע אחרת לגמרי בכל הנוגע לשינויים גופניים שיהיה עליו לעבור לטובת תפקיד. בראיון שהעניק למרגרט גרדינר לרגל יציאת "ספיידרמן: רחוק מהבית", הולנד סיפר ש"ניסיתי להיות בגזרה טובה יותר מזו שהייתה לי בסרט הראשון, ובסוף עליתי קצת במשקל. אז הייתי מפותח יותר בסרט הזה מאשר בראשון. במבט לאחור, לא הייתי עושה זאת שוב... לא נהניתי מהתהליך, ואני לא חושב שנראיתי טוב יותר".