לאחר שממשלת ישראל ה-36 יצאה לדרך, עם מספר שיא של 9 שרות מתוך 27 חברי ממשלה, באתר החרדי 'בחדרי חרדים' החליטו לטשטש את תמונות השרות שהצטלמו הבוקר לתמונה המסורתית בבית הנשיא. לאחר שורת גינויים ברשת, באתר טוענים כי זוהי זכותם לעשות זאת, וכי הם לא חייבים לתת דין וחשבון לאף אחד.

"אנחנו אתר חרדי, שמשמש גם כעיתון לכל דבר ועניין, שהגולשים בו לא רוצים לראות תמונות של נשים", הסביר העורך הראשי, משה ויסברג, בשיחה עם mako, "זה כמו עיתונים חרדים שבהם לא תראה תמונות נשים. בשנים עברו, כשהיו שתי שרות, לא שמו לב לטשטוש. אבל עכשיו, בעידן הרשתות החברתיות, זה בולט מאוד - גם כי מדובר בתשע שרות. בשנים עברו בקושי דיברו על זה. זו תמונה היסטורית שלא היינו יכולים להתעלם ממנה, ולכן פרסמנו אותה עם טשטוש של השרות כדי לכבד את רצון הגולשים שלנו". 

התמונה המסורתית של הממשלה החדשה בבית הנשיא (צילום: רויטרס)
תמונת הממשלה המקורית | צילום: רויטרס

לדבריו של ויסברג, חברי מערכת האתר קיבלו ביקורות רבות על ההחלטה לטשטש את תמונותיהן של השרות החדשות, אבל הוא אינו מתרגש מכך. "אנחנו לא מחויבים לפרסם תמונות של נשים. נכון, קיבלנו ביקורות רבות, וגם השרות ביקרו אותנו על כך. אם השרות ביקרו אותנו על ההחלטה לטשטש את התמונות אני מבין שמחכה להן עבודה רבה במשרדים. הייתי מצפה שיתעסקו בעבודת המשרד שלהן ופחות בהחלטה שלנו, שהיא בעיניי לגיטימית לגמרי". 

כאמור, ההחלטה של האתר זכתה לגינוי גם מצד חברות הממשלה שהושבעה אמש. שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה צייצה: "כמה עיוות מחשבתי נדרש כדי לטשטש פנים של נשים, במקרה הזה של שרות בממשלה. אתם אולי יכולים לטשטש את הפנים שלנו, אבל לא את היותנו כאן, חזקות, מובילות ואיתנות בהנהגת ישראל". מרב מיכאלי, שרת התחבורה החדשה ויו"ר מפלגת העבודה, הוסיפה: "איש הפוטושופ של בחדרי חרדים צריך לקבל העלאה. תודה לאל יש הרבה פנים לטשטש בממשלה החדשה. כן ירבו".