משלגיה וסינדרלה עד אנה ואלזה, קשה למצוא מישהו שלא יודע לדקלם את רשימת הנסיכות של דיסני. ואם המישהו הזה היה בגיל הנכון בשנת 2007, כנראה שלרשימה יצטרף שם שלא אומר הרבה לשאר האנשים: ג'יזל. הנסיכה הג'ינג'ית בגילומה של איימי אדמס הפכה את "מכושפת" (Enchanted) להצלחה אדירה של האולפנים עם הכנסות של יותר מ-340 מיליון דולר, כזו שתפסה פינה חמה בלב של רבים - ואגב, הציגה את ג'ולי אנדרוז כקריינית הרבה לפני "ברידג'רטון".

בשנים שחלפו מאז, "מכושפת" אולי נשאר אהוב בקרב רבים מצופיו, אבל היה רחוק מלהפוך למותג משפיע או משנה סדרי עולם. שני הכוכבים הראשיים של הסרט, אדמס ופטריק דמפסי, כבר הגיעו מוכנים מראש עם קריירות מצליחות (היא עם שלל הסרטים בכיכובה והוא עם "האנטומיה של גריי"), ומחשבות על סרט המשך, אם וכאשר היו כאלה, נותרו בגדר פנטזיה ותו לא. אבל כשבדיסני החליטו להגדיל את דריסת הרגל שלהם בתחום הסטרימינג, והשיקו את דיסני פלוס, הם נדרשו להעיר מהמתים כמה שיותר שמות ותכנים שיצליחו למשוך אליהם מנויים - ולפני כחודש הכריזו באופן רשמי על סרט המשך ל"מכושפת", שייקרא הפעם "Disenchanted" ("לא מכושפת", או "מפוכחת", בתרגום חופשי). ובעוד שאדמס הייתה בפנים מהרגע הראשון - במקרה של דמפסי לא היה ברור האם גם הוא יחזור.

בראיון חדש לתכנית "Good Morning America", דמפסי, מי שהוביל את הצד האנושי של הסרט - שהיה בחלקו סרט אנימציה ובחלקו סרט עם שחקנים בשר ודם, כשדמותה של אדמס מדלגת בין שני הצדדים - שם סוף לשמועות ואישר כי גם הוא ייקח חלק בסרט ההמשך המדובר. "אני בדיוק קיבלתי את התסריט לסרט השני, ואז אני אתחיל לעבור עליו ונרשום ביחד הערות", סיפר במהלך השיחה, "יש שיחות על זה שנתחיל לצלם כבר באביב, שזה מרגש". "איימי אדמס כל כך מדהימה בסרט הזה, זה היה פרויקט שכיף לקחת בו חלק". 

"מכושפת", עבור מי שהספיק לשכוח או אלו שיצפו רק בסרט ההמשך, מציג את ג'יזל (המצוירת) בגילומה של אדמס בעודה מגורשת על ידי מכשפה רעה (סוזן סרנדון) אל ניו יורק של החיים האמיתיים, טרם חתונתה לנסיך אדוארד (ג'יימס מרסדן). שם, כשהיא לומדת להתרגל לעולם מציאותי הרבה יותר, היא פוגשת את רוברט (דמפסי) ומתאהבת בו. כיאה לסרט שחורג מהנורמות של סרטי הנסיכות הרגילים של דיסני, "מכושפת" הכיל שלל מחוות לסרטים אהובים אחרים של האולפנים, מ"בת הים הקטנה" ועד "מרי פופינס". הסרט גם היה מועמד לשלושה פרסי אוסקר - כולם על קטגוריית השיר המקורי הטוב ביותר, שם הוא התחרה בעיקר מול עצמו, ובכל זאת הפסיד.