"אותו האיש" של אהרון טרייטל, תלמיד בית הספר מנשר לאמנות, היא ההצעה הזוכה בתחרות ליצירה דוקומנטרית צעירה שננעלה אמש באירוע ההוקרה השנתי לדוד פרלוב. קרן פרלוב מעניקה בכל שנה תמיכה לעשיית סרט תיעודי, על סמך הצעות שמגישים יוצרים צעירים. סרטו של טרייטל, שיקבל מענק של 40,000 שקלים, יעסוק בתעלומה משפחתית הקשורה לאחיה של אמו.

תקציר הסרט מתאר יצירה שתחצה יובלים ויבשות בחיפוש אחר השלמה לאובדן בן עשרות שנים: "חיה מושקוביץ משתוקקת לפגוש את אחיה אליעזר שנחטף בילדותו. אליעזר, בן למשפחת חרדים ניצולי שואה, אושפז ב-1953 בבית החולים סרפנד, ונחטף ממיטתו. שישים וחמש שנה אחרי, אליעזר שהפך בינתיים ליאנוש, נשוי לאשה נוצריה ולו ארבעה ילדים גויים. הוא מבקש ליצור קשר עם משפחתו - חסידי סאטמר קיצוניים, אבל הם מסרבים. חיה, שליבה לא נותן לה מנוח עומדת בפני הכרעה. האם תבחר במעמד החברתי ותקיים את הדרישות החברתיות? או שתבחר בתא המשפחתי ובקשר הדם?".

בנימוקי חבר השופטים, שכלל את הבמאי והתסריטאי דני רוזנברג, הבמאי והשחקן קובי פרג', העיתונאית שני ליטמן ("הארץ"), מנהלת דוקו ואקטואליה של שידורי קשת עדי גרתי, והעורכת והמפיקה, יעל פרלוב, נכתב: "מצאנו את "אותו האיש", הפרויקט של אהרון טרייטל, תלמיד בית הספר מנשר לאמנות, בעל פוטנציאל להפוך לסרט מרתק. בבסיס הסרט נמצאת תעלומה בלשית שהיא גם סיפור משפחתי יוצא דופן, המקביל באופן מרגש למערכת היחסים בין הבמאי לבין אימו... בשולי הדברים ישנה גם נגיעה אקטואלית מסקרנת, שאולי תשפוך אור על פרשה שמטרידה את החברה הישראלית בשנים האחרונות, חטיפת הילדים בשנות ה-50." בנוסף, החליט חבר השופטים להעניק ציון לשבח  לטל ענבר, מבית הספר סם שפיגל,  על ההצעה "זרים".

אהרון טרייטל (צילום: יחסי ציבור / קרן פרלוב)
אהרון טרייטל | צילום: יחסי ציבור / קרן פרלוב

"סבתא שרה", סרטה של הזוכה מהשנה שעברה, תהילה אפוטה, מביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת ת"א, הוצג בהקרנת בכורה וחתם את האירוע. הסרט עוקב אחר שרה הלוי, אשר חוגגת מאה אביבים והיא מתחזקת בית ומשפחה ענפה לתפארת. הסרט יוצא לגילוי מקור החיות שלה, אחרי אובדן ארבעה ילדים ושני בעלים - בדרך מתימן ובמלחמות ישראל – ומה יש לה להגיד, שאף אחד אף פעם לא שאל.

מענק קרן פרלוב לזוכה יעמוד השנה על שווי 40,000 שקלים - תמיכת שידורי קשת, קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות, חברת טרנסטייטלס וחברת GO2FILMS. קרן פרלוב מייסודם של קשת, קרן רבינוביץ לאמנויות ומשפחת פרלוב הוקמה בשנת 2004, כחודש לאחר מותו של דוד פרלוב, אשר יצירתו החשובה ביותר "יומן", אסופה של סרטים דוקומנטריים אשר צילם במשך 10 שנים, מהווה אבן יסוד של הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי. הקרן נוסדה במטרה לעודד ולתמוך בסטודנטים צעירים העוסקים ביצירה תיעודית ולשמר את משנתו הקולנועית של דוד פרלוב, שראה בעשייה הדוקומנטרית את תכלית חייו.