שערוריה! סכסוך חדש בביצה!  אפוקליפסה! העונה הבאה של "אויבות" נכתבת ברגעים אלה לנגד עינינו, ובמרכזן שתי דמויות אייקוניות מהתרבות הישראלית. מצד אחד: שלומית מלכה, דוגמנית, מנחת טלוויזיה ופרזנטורית למיגון ראש. מהצד השני: האקדמיה ללשון עברית.

לא תהיה זו הגזמה לומר שהאקדמיה ללשון עברית מתחזקת את אחד מעמודי הפייסבוק הכי מסעירים שיש, שמושך יותר מ-150,000 עוקבים ועשרות תגובות לכל פוסט. ואנחנו מדברים פה על סוגיות בלשון, כן? בפוסט שפורסם אתמול כחלק משיתוף פעולה עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עסקה האקדמיה בהגיית המילה "מגוחכת". הפוסט לווה באיור הבא:

עלבון העלבונות, בעינינו. הדמיון לא חמק גם מעיניהם של הגולשים, שחלקם העירו לאקדמיה וכתבו, בין השאר: "לדעתי התמונה של שלומית מלכה עם קסדה, לצד האמירה "מגוחכת", מיותרת כאן לחלוטין. זה נותן קונוטציה שלילית ממבט ראשוני בפוסט" ו-"אבל למה אתם צוחקים על שלומית?". למרות זאת, ועל אף שאנחנו באמת אוהבים סכסוכים מתוקשרים, ברור לגמרי שהאקדמיה לא רצתה להעליב. גם בפוסט עצמו צוין "כך או כך, בוודאי שלומית מלכה לא נראית מגוחך או מגוחֶכֶת בקסדה, וגם לא שום אדם אחר". תראו, האיור שלכם מוכיח אחרת, אבל באמת שאנחנו פה רק בשביל ללבות את האש. כמו כן, בסרטון בהשתתפותה של מלכה, היא לא הוגה את המילה "מגוחכת", אלא "מגוחך", אז... רק אומרים.

כזכור, מלכה עומדת בחזיתו של קמפיין ארצי מטעם הרשות לבטיחות בדרכים, שמזכיר לרוכבי אופניים לחבוש קסדות, גם אם הם חושבים שזה פוגם להם בסטייל. מלכה היתה הבחירה המתבקשת לתפקיד אחרי שבאוגוסט 2017 נפלה מקורקינט חשמלי ונחבלה בראשה. אחרי ששוחררה מבית החולים, המשיכה מלכה לחבוש קסדה גם לאירועים מסוכנים פחות, ובכך הפכה את הקסדה לפריט אופנתי נחשק. סתם, לא, אפילו היא לא הצליחה לגרום לזה להיראות טוב. אבל העיקר הבטיחות.