בראד פיט מצא את עצמו בשנה האחרונה במרכז תשומת הלב הציבורית והתקשורתית עקב השתתפותו רבת הפרופיל בסרט "היו זמנים בהוליווד". לא שהתקשורת והציבור אי פעם הפסיקו להתעניין בו, אבל השנה זה תופס תפנית מקצועית במיוחד, בניגוד לשלל אייטמי הרכילות שהוא בדרך כלל מככב בהם. זו כנראה הסיבה שהוא מרשה לעצמו לחשוף טיפה יותר - מבחינה מקצועית כמובן.

לפני כחודשיים, למשל, טען שהוא על סף פרישה ושהוא יודע שלא יוכל להמשיך לשחק לעולם. כעת הוא משחרר את הרסן גם לגבי תפקידי עבר שהוצעו לו: במהלך הפסטיבל הבינלאומי לסרטים בסנטה ברברה הוענק לו פרס ה-Maltin Modern Master, ובמהלך הראיונות שאחרי נשאל לאילו תפקידים מפורסמים סירב.

"אני אתן לכם אחד", אמר פיט בהיסוס מסוים, "בגלל שאני באמת מאמין שהוא לעולם לא היה שלי. זה לא שלי, זה היה שייך למישהו אחר שהלך על זה ועשה את זה. אני באמת מאמין בזה, באמת. אבל ויתרתי על 'המטריקס'. לקחתי את הגלולה האדומה. זה תפקיד היחיד שאני מוכן לנקוב בשמו".

כמו כן הוסיף פיט "זה לא שהציעו לי להשתתף ב'מטריקס 2' או 3, רק בראשון. רק מבהיר את זה. אם היינו עושים מופע על כל הסרטים הנהדרים שוויתרתי עליהם, היינו צריכים שני ערבים". ולמרות שפיט לא נקב בתפקיד המסוים שהוצע לו, כדאי לציין שהפקת הסרט הרביעי בסדרת "המטריקס" כבר החלה, והצילומים צפויים להתחיל גם הם בחודשים הקרובים. האחיות וואשובסקי ישובו לכיסאות הבמאיות, קיאנוס ריבס יחזור לשחק את ניאו וקארי אן מוס צפויה להשתחל שוב לסרבל העור של טריניטי. איך כל זה מסתדר עם העובדה ששתי הדמויות האלה סיימו את טרילוגיית הסרטים כשהן לא בין החיים? תעלומה יפה שתיפתר רק ב-2021. מי שהודיע שלא יחזור לסרט הרביעי הוא השחקן הוגו וויבינג ("שר הטבעות", "קפטן אמריקה"), ואת מקומו של הסוכן סמית' בגילומו יירש נבל חלופי.

במובן מסוים לא מדובר על חדשות מרעישות במיוחד, שכן מפיק "המטריקס" לורנזו בי בונוונטורה אמר בשנה שעברה לאתר The Wrap - "פנינו לכל כך הרבה אנשים שאני אפילו לא זוכר. היינו נואשים... פנינו אפילו לסנדרה בולוק ואמרנו לה, נשנה את הדמות של ניאו לבחורה". מזל שנזכרתם שנשים לא יכולות לגלם תפקידים ראשיים בסרטי אקשן, אה? לא ככה, הוליווד של סוף הניינטיז?