מעטים הסרטים שסבלו מגורל מתסכל כמו "מולאן" החדש של דיסני - עיבוד לייב-אקשן לאגדת חואה מולאן מהמיתולוגיה הסינית, ועיבוד חדש לסרט האנימציה המצליח של האולפנים מ-1998. הסרט יועד לצאת תחילה בחודש מרץ, רגע לפני התפרצות הקורונה, ואף נערכו לו מספק הקרנות טרום-בכורה שגרמו למבקרים שונים לצאת מגדרם. אולם לנגיף היו תוכניות משלו, וההקרנות שתוכננו לחודש מרץ בוטלו מיידית, ויציאתו של "מולאן" נדחתה לקיץ. ועל אף שצאתו בישראל נדחתה פעם נוספת, בארה"ב הוא עלה בסוף השבוע בשירות בסטרימינג דיסני פלוס, בלי לעבור כלל בבתי הקולנוע.

מי שנבחרה לתפקיד הגיבורה בהפקת הענק הזו, שתקציבה הוערך ביותר מ-200 מיליון דולרים, היא השחקנית הסינית ליו יפיי, שזהו התפקיד הראשי הראשון שלה בקולנוע המערבי. לרגל עליית הסרט, ליו שוחחה עם רשת אסיה 1, וסיפרה על תקרית מולאנית להפליא שאירעה לה בצילומי הסרט. עבור מי שלא מכיר את האגדה ולא צפה בסרט האנימציה בשנות ה-90 נזכיר כי "מולאן" מציג את סיפורה של חואה מולאן, שנענית לצו הקיסרי ומתגייסת לצבא במקום אביה, כשהיא מחופשת לגבר. ליו סיפרה כי הצילומים גיבשו מאוד אותה ואת צוות השחקנים שגילמו את חבריה לפלוגת הלוחמים, מה שהוביל גם לתקרית משעשעת של טעות בזיהוי.

"הרגשתי כאילו אני גבר כי התאמתי לזה כל כך", סיפרה השחקנית. "יום אחד, עבדנו והיינו לבושים בתלבושות, ושחקן אחר טפח לי על הכתף ושאל אותי שאלה. אבל כשהסתובבתי, הוא הבין שזאת אני ולא השחקן שהוא רצה לדבר איתו. הוא היה מופתע והתנצל. אז כשאת מוקפת בגברים, את מרגישה שהם החברים שלך. הם לא מתייחסים אליך כמו אל בת. מבחינתם אני אחת מהחבר'ה".

ליו הוסיפה וסיפרה על תהליך הצילומים המפרך, שכלל אימונים גופניים רבים שנועדו להפוך אותה משחקנית ללוחמת מוכשרת. "בכל יום הרשיתי לעצמי לשכוח מי אני לרגע. את קצת חייבת לאבד את עצמך ולא לחשוב על כמה מולאן אמיצה. כן, אני משחקת גיבורה אז אנחנו צריכים להוציא את הצד הזה, אבל אני חושבת שכל אדם הוא מורכב, ומורכבות זה יפה נורא. ולשם צריך לתעל את האנרגיה של הדמות".

הבמאית ניקי קארו ("לרכוב על הלוויתן", "ארץ קרה") ודיסני הקפידו ללהק לתפקידים המרכזיים בסרט שחקנים ממוצא סיני, מה שזימן לליו את ההזדמנות לעבוד עם שני כוכבי קולנוע סיניים - דוני ין ("גיבור") וגונג לי ("הפנסים האדומים", "קללת פרח הזהב"), שנודעו בתפקידיהם בסרטי אמנויות לחימה. ין מגלם בסרט את המפקד הבכיר טונג ואילו גונג מגלמת את המכשפה המסוכנת שיאן לאנג - דמות שלא הופיעה בסרט האנימציה. ליו סיפרה על העבודה לצד שחקנים ותיקים ומנוסים, וסיפרה "אני מעריצה את העבודה של דוני, לא רק ככוכב קונג-פו. הוא גם טוב מאוד בהופעה ובמשחק. והוא בחור חם מאוד. גונג לי היא כאילו מלכת הסרטים, אז אנשים חושבים שיש לי מזל שאני עובדת איתה - וזו הזדמנות נהדרת. היא טובה פנים אל פנים כמו הדמויות שהיא משחקת על המסך. אתה לא חושב שהיא תהיה סופר-סטארית כשאתה מדבר איתה, היא אמיתית באמת".