הגרסה של בראדלי קופר וליידי גאגא ל"כוכב נולד" הייתה הימור נועז שבהחלט השתלם. הגרסה מ-1976 בכיכובה של ברברה סטרייסנד נחשבת לכל כך אייקונית, שאף אחד לא ידע מה גרסה חדשה תביא איתה, אבל כמה הוקל לכולם לגלות שהיא הביאה איתה את אחת ההופעות המדוברות של העשור הקודם. אפשר לאהוב את הסרט או לא, אבל קשה להתווכח על ההופעה המסורה של גאגא, שהביאה את כל התשוקה שיש לה לתפקיד הזה וזכתה במועמדות מאוד מוצדקת לאוסקר.

אבל מה חשבה ברברה סטרייסנד על החידוש? בסבב הראיונות שהיא עושה בימים אלה כדי לקדם את אלבומה החדש, הזמרת והשחקנית מספקת אינספור ציטוטים נהדרים, ובראיון לתוכנית בוקר אוסטרלית היא גם נתנה את דעתה על "כוכב נולד" גרסת 2018, כשבהתאם למסורת - סטרייסנד ממש לא הסתירה את התחושות האמיתיות שלה.

"בפעם הראשונה ששמעתי שהולכים לעשות את הסרט שוב, זה היה אמור להיות עם וויל סמית' וביונסה, וחשבתי שזה מעניין. לעשות את זה שונה, עם ז'אנר שונה של מוזיקה, שחקנים ממוצא שונה, חשבתי שזה רעיון נהדר", היא אמרה. "אז הייתי מופתעת כשראיתי את הדמיון לגרסה שעשיתי ב-1976. חשבתי שזה רעיון שגוי, אבל, תראו, זו הייתה הצלחה גדולה, כך שאני לא יכולה להתווכח עם ההצלחה, אבל לא אכפת לי מהצלחה כל כך, כמו שאכפת לי ממקוריות". 

ברברה סטרייסנד, קריס קריסטופרסון, "כוכב נולד" (צילום: יח"צ באדיבות yes)
הייתה יכולה להתלהב יותר. ברברה סטרייסנד וקריס קריסטופרסון ב"כוכב נולד" גרסת 1976 | צילום: יח"צ באדיבות yes

בגרסה משנת 1976 סטרייסנד כיכבה לצדו של קריס קריסטופרסון, והגרסה של 2018 אכן דומה לה בלא מעט מובנים, עם שינויים קלים בעלילה - בין השאר באופן בו הדמות הגברית הראשית מתה לקראת סוף הסרט. יחד עם זאת, הגרסה של סטרייסנד הייתה בעצמה חידוש, שכן הסרט נעשה בסך הכל ארבע פעמים ויש לו גרסאות גם מ-1937 ומ-1954. 

בפעם הקודמת שסטרייסנד נשאלה על הסרט, עוד עם יציאתו ב-2018, היא דווקא פירגנה הרבה יותר, למרות שגם אז היא הזכירה את הדמיון בין הגרסאות והעובדה שהיא ציפתה לסרט עם כוכבים שחורים. "אהבתי את הסרט. אני חושבת שהוא נפלא. גאגא נפלאה", אמרה בראיון לאחר הצפייה בסרט, ובראיון נוסף בהמשך השנה אמרה: "הוא טוב. אני לא מאמינה שעברו 40 שנה. אני חושבת שבראדלי עשה עבודה נהדרת עם ליידי גאגא. חשבתי שזה הולך להיות מאוד שונה ועם קאסט מעורב מבחינה גזע, והמוזיקה תהיה ראפ. אבל זה יותר כמו הסרט שאני עשיתי".