הטריילר הראשון ל"קפטן מארוול", הפרק הבא בסאגת גיבורי העל האינסופית של דיסני ומארוול, הגיח לאוויר העולם כבר בספטמבר. מאז שוחררו עוד טריילרים, טיזרים, תמונות וראיונות שמקדמים את הסרט, אבל אף אחד מכל חומרי היח"צ האלה לא ענה על השאלה הפשוטה ביותר: מה לעזאזל ג'וד לאו עושה שם? זאת אומרת, אנחנו יודעים ברמה הבסיסית מה הוא עושה שם - הוא שחקן שמקבל משכורת בעבור תפקיד שדורש ממנו ללבוש חליפות צלילה משונות ולהרכיב עדשות ראייה צבעוניות - אבל את מי הוא משחק? 

נתחיל מהצעד המתבקש בכל חקירה קולנועית. ב-IMDb ניתן ללאו קרדיט כפול: וולטר לוסון / מאר-וול. חובבי הקומיקס של מארוול ידעו לספר שמאר-וול (בכלל לא מבלבל) הוא חייל בצי המלכותי של גזע החייזרים הקרוי קרי. בקומיקס, הוא כיהן שנים ארוכות בעצמו כגיבור העל קפטן מארוול, וכשקרול דנברס - שתגולם בסרט על ידי ברי לרסון - יורשת ממנו את התפקיד, היא לוקחת על עצמה גם את הטייטל כמחוות כבוד לחוצן הלוחם. בסרט, השניים ישרתו יחד ביחידת עלית בין-כוכבית שנקראת "סטאר פורס", ודמותו של לאו תשמש כמפקד קשוח, אבל גם אבאל'ה מתוק ודמות מחנך לגיבורה, קרול דנברס.

אם כל זה לא בלבל אתכם מספיק עד עכשיו, היכונו לטוויסט. על פי דיווחים חמים מהתנור המטאפורי, ג'וד לאו בכלל לא ישחק את מאר-וול אלא דמות אחרת לגמרי, וכל המידע שמארוול שחררה עד כה, הטעה בכוונה את המעריצים. המידע החדש גורס שלאו ישחק בכלל דמות בשם יון-רוג. הפרט הזה נחשף ברומן גרפי שילווה את יציאת הסרט (כלומר, מוצר נוסף שמארוול תוכל למכור, אבל לא שמעתם את ההערה הצינית הזאת מאיתנו), והצצות מתוך אותו רומן גרפי זכו לסיקור נרחב בפורומים, חשבונות מעריצים ברשתות החברתיות ובאתרים שמתמחים ברכילות מאחורי הקלעים של סרטי קומיקס.

וזה גם המקום להזהיר את כל מי שרוצה להגיע ל"קפטן מארוול" בלי ספוילרים, כי זהותו של יון-רוג עלולה לפגוע בחוויית הצפייה בסרט.

בקומיקס, יון-רוג גם הוא חייזר מגזע הקרי, אבל מהצד הלא נכון של המפה הפוליטית הגלקטית. כן-כן, ג'וד לאו הוא בכלל באד גאי. ובכלל, נראה שקבוצת הלוחמים שמאמצת את קרול/ברי לרסון לחיקה היא לא מה שחשבנו שהיא. אחת מתאוריות המעריצים המורכבות (והמעניינות, למען האמת) גורסת שהסרט ינסה להציג "סטאר פורס" כלוחמי צדק, עד שבמהלך הסרט יתגלה שהם בכלל רשעים מרושעים, וקרול דנברס תיאלץ לשקול מחדש את נאמנויותיה, ואולי גם להילחם בחבריה לשעבר. עצוב, אבל אלה החיים כשאת דמות ראשית במותג קומיקס.

"קפטן מארוול" יעלה על מסכי הקולנוע ב-6.3