מאז שהתגלה כי הוליווד היא ביצה עכורה של מטרידנים ואנסים, עולם הבידור חידד את חושיו וכל חשד להטרדה נבחן בזכוכית מגדלת. ההתפתחות המבורכת עלולה לגרום גם לרגעים שנעים על "שטח אפור", ונראה שזה בדיוק מה שקרה היום לאדם סנדלר. הקומיקאי השתתף בתכנית אירוח לצד השחקניות אמה תומפסון וקלייר פוי, ובשלב מסוים בראיון הניח לרגע את ידו על רגלה של פוי. השחקנית הצעירה נרתעה מהמגע והזיזה את ידו תוך רגע קצר, אך האירוע תפס את תשומת ליבם של הצופים ועורר תגובות זועמות ברשתות החברתיות.

ניתוח עומק של הסרטון הקצר גרם לגולשים לייצר כרונולוגיה מפורטת של הרגע המביך. בתחילה סנדלר מניח ידו בלי משים על רגלה של פוי, היא מזיזה את ידו אך לא נראה כי הוא מבין את הרמז. כמה שניות לאחר ההזזה הראשונה, הוא לוחץ שוב על ברכה, היא תופסת את ידו במבוכה ומזיזה אותה שוב, כשהפעם הוא קולט את הרמז ושומר את ידיו לעצמו. מבטה של פוי בזמן האירוע ואחריו הפגין מבוכה רבה, וגם תומפסון, שישבה לצדם, הביטה בסנדלר בזעזוע משועשע.

אך למרות שלא נראה כי מדובר פה בהטרדה מכוונת, הטוויטר געש ורעש מתגובות זועמות על התנהגותו חסרת הרגישות של סנדלר. ברוח התקופה האחרונה, הרגע המביך הוצג כעוד מקרה בו גבר בעמדת כוח מנצל את מעמדו מול שחקנית צעירה. גולש אחד כתב: "קלייר פוי מזיזה את היד של אדם סנדלר מהברך שלה היה צעד מושלם של 'הא הא, תפסיק לגעת בי'". גולשת נוספת שיתפה את הקטע וכתבה: "לאדם סנדלר חסרה מודעות חברתית כדי להרגיש את חוסר הנוחות שהוא גורם לאמה תומפסון וקלייר פוי #תפסיקלגעת".בשל העובדה כי נראה באמת ובתמים שלסנדלר לא הייתה כל כוונה מינית זדונית, גולשים רבים נדהמו מגל הביקורת העצמתי, וציינו כי סנדלר נוהג להניח ידיים בלי משים על גברים ועל נשים כאחד. הגולשים העלו סרטון ישן בו הוא מתראיין לצד דסטין הופמן, ומניח עליו את ידו בצורה דומה.


למרות המבוכה שהרגע גרם, קשה לצפות בו ולחשוב כי האקט הופך את סנדלר למטרידן. הקומיקאי המבוגר אולי היה נהג בחוסר מודעות ופלש למרחב האישי של פוי, אך קשה שלא להבחין כי הדבר נעשה בתמימות וחוסר מודעות. גם אם העלאת המודעות לכיבוד המרחב האישי של אחרים הוא נושא ראוי, אפשר לצחוק על המבוכה שיצר סנדלר מבלי לקבץ אותו עם עברייני מין סדרתיים (לכאורה) כמו הארווי ויינשטיין וג'יימס טובאק.

mako תרבות בפייסבוק