בניגוד לכוכבים הוליוודים רבים אחרים שנכנסו לרשימה השחורה בשבועות האחרונים, מייקל דאגלס בחר "להקדים תרופה למכה" וסיפר השבוע בראיון ל"דדליין" כי הואשם בהתנהגות מינית לא נאותה. השחקן בן ה-73, הנשוי לקתרין זיטה-ג'ונס מזה 18 שנה, מכחיש האשמה שבוצעה לדברי על ידי עובדת לשעבר הטוענת כי הוא "אונן מולה" לפני כ-32 שנה וכי "דיבר בצורה מלוכלכת וחצופה לחבריה". 

"אני מודה שדיברתי בשפה בוטה, אבל ההאשמות שאוננתי לפניה? זה דבר ששמעתי עליו לראשונה רק בשנה האחרונה", אמר דאגלס. "זאת לא צורת התנהגות שקשורה לשנות ה-80. אז חשבתי שיש פה מסריח... זה כואב במיוחד. אני מתגאה בעצמי על המוניטין שיש לי בתעשייה, שלא לציין את ההיסטוריה הארוכה של אבי וכל השאר. אין שלדים בארון שלי".

"ניסיתי לנתח את זה, למה לעזאזל שמישהו יעשה את זה? החלק הכואב ביותר הוא שצריך לשתף משהו כזה עם אשתך והילדים שלך. הילדים שלי ממש עצבניים, ללכת לבית הספר מודאגים שתצא כתבה עליי, שאני מטריד מינית. הם מפחדים ומרגישים מאוד לא בנוח", אמר השחקן. 

כשנשאל מדוע בחר לצאת עם זה מראש ולקחת את הסיכון שייצלב בתקשורת, הכוכב זוכה האוסקר טען כי הוא העדיף לשלוט בנרטיב המסופר. "הרגשתי את הצורך להקדים עם זה. זה נוגע לי אך אני גם מקבל את התחושה של האופן בו זה משפיע על התרבות שלנו, ומה שקורה בימים אלה. אני רואה בזה אות אזהרה... הייתה ליה הזדמנות לחכות שהסיפור יצא החוצה, ויילקח על ידי עיתונים ומגזינים אחרים, ואז אצטרך לבוא לפה ולהגן על עצמי. או, שיכולתי לנסות לשתף במחשבות ובחששות שלי את הציבור, קצת לפני שיתפרסם הסיפור... שוב, אני מתנצל אם השתמשתי בשפה בוטה עם חבריי. אבל זה ממש קשה. יכולה להיות לזה השפעה קשה עלה קריירה שלי. וגם, אני חושבת שזה שולח מסר מאוד ברור".

מספר ימים לאחר מחאת הענק ההוליוודית שהתקיימה בטקס פרסי גלובוס הזהב ה-75, במהלכה כוכבים וכוכבות רבות לבשו שחור כסימן הזדהות עם יוזמת Time's Up ותנועת METOO#, דאגלס מבקש גם לציין כי הוא עומד לצד נשים רבות שבחרו להרים את קולן ולצאת נגד גברים בהוליווד, דוגמת הארווי ויינשטיין, כמו גם בשאר המקומות. "אני תומך בתנועת METOO בכל ליבי. תמיד תמכתי בנשים, לאורך כל הדרך". ועם זאת, הוא טוען כי האשמות שווא, מהסוג שלדבריו הוא חווה, זה מהצעדים שעשויים לקחת את התנועה צעד אחד אחורה. "להיות מואשם, מבלי שתינתן לך ההזדמנות בבית משפט, שלא יהיה לך באמת את המידע בידיך, או את היכולת להתווכח או להגן על עצמך. אין הליך הוגן, אין הזדמנות לראות את הראיות שיש למאשימה שלי. זה מדאיג אותי".

mako תרבות בפייסבוק