במשך יותר משנה מאז נסגרו דלתותיהם, בתי הקולנוע ברחבי העולם נותרו מיותמים וריקים מאדם. אך תחילת הקיץ בישרה גם על תחילת החזרה לשגרה, וגם אולמות הסרטים יישרו קו ושבו לפעילות. אחד מהסרטים המצופים שעתיד להגיע לאקרנים הוא "שכונה על הגובה" ("In The Heights"), המחזמר החדש אשר מבוסס על המחזה זוכה פרס הטוני מאת לין מנואל מירנדה ("המילטון"). עד כמה הוא מצופה? טוב ששאלתם. על פי חברת מכירת הכרטיסים האמריקאית Fandango, מדובר בסרט שיצליח להחזיר לבתי הקולנוע את רוב חובבי הסרטים. ליתר דיוק, 96 אחוזים מהם.

"שכונה על הגובה" צפוי להגיע לבתי הקולנוע בארצות הברית ולשירות הסטרימינג HBO מקס, שלא זמין לפי שעה בישראל, ביום שישי הקרוב. לפי Fandango, אשר ערכה סקר בקרב מעל 1,300 חובבי קולנוע, 96 אחוזים מתוכם - 1,200 איש לערך – הודו כי הוא-הוא הסרט הראשון שהם מתכננים לראות בקולנוע מאז תחילת המגפה. הסרט פתח את פסטיבל הקולנוע טרייבקה שנפתח השבוע, וכבר נמצא בראש טבלת המכירות ב-Fandango לסוף השבוע הקרוב.

את המחזמר ביים ג'ון מ. צ'ו, שחתום גם על הלהיט "עשיר בהפתעה" ("Crazy Rich Asians") ומככבים בו אנתוני ראמוס ("המילטון", "בטיפול"), סטפני ביאטריז ("ברוקלין תשע-תשע") ודאשה פולנקו ("כתום זה השחור החדש"). הסרט מספר את סיפורם של תושבי הקהילה הפורטו ריקנית של שכונת וושינגטון הייטס בניו יורק, והוא רצוף בביצועים מוזיקליים. בישראל, הסרט יגיע לבתי הקולנוע ויהיה זמין לצפייה החל מה-1 ביולי. 

מלבד ראמוס, בסרט ישתתף גם מנואל מירנדה בעצמו. זהו המחזה הראשון שכתב יוצר "המילטון", והוא זכה בשני פרסי טוני, בקטגוריות המחזמר הטוב ביותר והפסקול הטוב ביותר למחזמר. בנוסף לאלו הוא זכה גם בפרס גראמי לאלבום הטוב ביותר למחזמר. בגרסה הבימתית מירנדה גילם את דמותו של אוסנאבי, בעוד בגרסת המסך הוא יגלם את דמותו של מוכר פירגואה (קינוח פורטו ריקני, כ.ש). "המילטון", המחזמר השני פרי עטו, זכה להצלחה חסרת תקדים, והיה מועמד למספר שיא של 16 פרסי טוני, מתוכם זכה ב-11. בקיץ האחרון, בשיא הקורונה, המחזמר עלה לשירות הסטרימינג דיסני פלוס בגרסתו המצולמת ונחשב לאחת ההצלחות הגדולות ביותר של השירות.