"שום דבר כאן לא אמיתי והכל פה נכון", כך מגדיר ג'ים קארי את "Memoirs and Misinformation" (ספרי זכרונות ומידע מוטעה), ספרו החדש שצפוי לצאת לאור בשבוע הבא. לקראת יציאת הספר, אותו כתב קארי לצד הסופר דנה ואצ'ון, העניק השחקן ראיון לניו יורק טיימס בו הסביר מה צפוי בו: סיפורו הפיקטיבי של קארי בעודו מחפש אחר משמעות בהוליווד, שנים לאחר שיא הקריירה שלו.

התיאור היבש נשמע די דומה למצבו של קארי, שכבר מופיע בפחות שוברי קופות מבעבר - וזו בדיוק המטרה. לפי קארי, אם לא היה מדובר בספר "סמי-אוטוביוגרפי", כזה שמאפשר לו לספר זכרונות שלא חייבים להיות מעוגנים במציאות, הוא לא היה בעניין. השימוש של קארי בדמות פיקטיבית אמנם מאפשר לו להתפרע, אבל הספר דווקא כן צפוי לכלול התייחסויות כלשהן לכמה מהכוכבים הגדולים בעולם, כולל אחד שלא בטוח שיאהב את האזכור שלו.

"אין שום דבר, במצב הנוכחי של החיים האמנותיים שלי, שהוא יותר משעמם מהרעיון של לשבת ולכתוב את האירועים האמיתיים בחיי באיזה סדר כרונולוגי", סיפר קארי בראיון לטיימס, "לנסות להרחיב את המותג שלי, זה לא זה (...) ג'ים קארי של הספר הוא באמת ייצוג - הוא אווטאר של כל אחד במצב שלי. של האמן, של הידוען, של הכוכב. העולם הזה וכל הנגזרות שלו והרעבתנות והפוקוס העצמי והיוהרה. חלק מזה הוא מאוד אמיתי. אתם פשוט לא יודעים מה זה מה. אבל אפילו האיכויות הבדיוניות של הספר חושפות אמת כלשהי". 

אז מי הם אותם שמות שיזכו לאזכור, בין אם בדיוני או שמא נאמן למציאות, מצדו של קארי? הרשימה המדוברת כוללת כמה מהשמות הכי גדולים בהוליווד, בהם גווינת' פאלטרו, ניקולס קייג', אנתוני הופקינס ואחרים. לפי קארי, כל אחד מהשחקנים המופיעים בספר זכה לקבל ממנו "מכתב הסבר", בו הבהיר מה הן בדיוק הכוונות שלו בספר החדש. "זו סאטירה ופרודיה אבל היא גם נעשית מתוך הוקרה", סיפר, "רוב האנשים בספר הזה הם אנשים שאני מאוד מעריץ".

לא ברור מי הם אותם אנשים שלא נכנסים לאותו "רוב", אבל במקרה של אחד מהשמות, טום קרוז, נראה כי קארי כבר מכין את עצמו לתגובה מעט פחות מרוצה. קארי סיפר כי הוא מתייחס בספר לקרוז רק באמצעות הכינוי "לייזר ג'ק לייטינג", מתוך שיקולים משפטיים, והסביר כי כל דבר שכתב עליו נעשה מתוך כוונה חיובית. ועדיין, קארי לא בטוח שקרוז יאהב את התוצאה. "זה פשוט (נסיון, ר.א) לצחוק על הסכסכנות בהוליווד", הסביר, "אני מכיר את טום קרוז. הוא אולי ירביץ לי, אבל היי - אני אתמודד עם זה לטובת פיסת אמנות. אני חושב שהוא יאהב את זה".

בניגוד לקרוז, כוכב אחר שבטוח ישמח מהייצוג שלו הוא ניקולס קייג', המוגדר בספר כאספן גולגולות של דינוזאורים וחברו הטוב ביותר של קארי. בראיון, קארי הסביר כי קייג' נשמע נרגש במיוחד מהנוכחות של הגרסה הפיקטיבית שלו. "דיברתי עם ניק קייג' לפני כמה ימים. לא סיפרתי לו שום דבר על הספר ואז יום אחד פשוט העליתי את זה בפניו והוא אמר 'ג'ים, זה כבוד גדול בשבילי, אין לך מושג עד כמה'. אמרתי לו 'נתתי לך את השורות הכי טובות, מעולם לא נשמע דבר כזה'. הוא כל כך נרגש לקראת זה", סיפר.

בעוד לא ברור מה תפקידם של שמות אחרים בספר, כמו פאלטרו והופקינס, קארי כן ציין את מעורבותו של אדם נוסף בעלילה: התסריטאי צ'ארלי קאופמן, שעבד עם קארי על הספר "שמש נצחית בראש צלול". בספר, קארי מציב את גרסתו הפיקטיבית בפני הזדמנות לקאמבק הוליוודי, במהלכו הוא חובר לקאופמן והשניים עובדים על "ספר חדש שמותח את הגבולות". הספר החדש צפוי לצאת ב-7 ביולי בארה"ב.