"מחזירים את עולם התרבות לחיים": שרי הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין והתרבות והספורט חילי טרופר סיכמו הערב (ראשון) על מתווה להחזרת עולם התרבות לחיים החל מ-14 ביוני. המתווה שהוסכם תואם את ההצעה שהגיש הזמר אביב גפן, שמוביל את המאבק, לשר התרבות החדש טרופר במהלך הפגישה שלהם בשבוע שעבר‎.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות
 

המתווה המלא של החזרה לשגרה בענף התרבות:

• ניתן יהיה לקיים הצגות ומופעים באולמות ברחבי הארץ.

• יוכלו להתקיים בתפוסה מקסימלית של 75%, בתנאי שתהיה שמירה על ריחוק חברתי והיגיינה ותוך עטיית מסיכות. בהודעה משותפת של שני המשרדים נמסר כי אם משמעותה תפוסה של 75% היא מעל 500 איש - המתווה ידרוש אישור של מנכ"ל משרד התרבות והספורט בהתייעצות עם משרד הבריאות.

• כרטיסים למופעים ניתן יהיה לרכוש באופן מקוון בלבד.

• כל מי שירכוש כרטיס בהזמנה אחת יוכל לשבת יחד במעין קפסולה. בין הקפסולות תהיה הפרדה של כסא אחד.

• במופעים לא יהיו הפסקות.

• תבוצע מדידת חום בכניסה למתחם.

• בנוגע לביקור במוזיאונים, סוכם כי תותר כניסה של אדם על כל 7 מ"ר לעומת 15 מ"ר לאדם באופן שנהוג כיום, זאת החל מיום רביעי הקרוב

יולי אדלשטיין, חילי טרופר
שרי התרבות והבריאות טרופר ואדלשטיין

השר טרופר מסר: "אני שמח על כך שהצלחנו להזרים היום חמצן לעולם התרבות ושבשעה טובה הוא מתעורר לחיים. מדובר בצעד משמעותי ביותר שהשגנו לאחר מאמצים מרובים יחד עם גורמים נוספים. זהו צעד ראשון וחשוב ביותר בדרך לפתרון המשבר. ברצוני להודות לשר הבריאות מר יולי אדלשטיין על השותפות. אני מתחייב להמשיך במאמץ להשיב את עולם התרבות לשגרה".

השר אדלשטיין הוסיף: "הגיע הזמן שאנשים יוכלו ליהנות ממופעי תרבות. אבל גם זה יוכל להימשך רק אם כל אחת ואחד מאיתנו ימלא אחר הוראות משרד הבריאות".

בתיאטרון הלאומי ״הבימה״ הודיעו שיחדשו את הפעילות באולם רובינא הגדול בלבד, המכיל כ-920 מקומות עם ארבע הצגות החל מ-18 ביוני: "מאמה מיה", "גבעת חלפון אינה עונה",  "זרים מושלמים" ו"יש רופא באולם". בפעימה השנייה, שתחל באוגוסט, תיפתחנה ההצגות: "מקווה" בכיכובה של ליא קניג ו"סיבת המוות אינה ידועה" בכיכובם של גילה אלמגור וגיל פרנק.  

קורונה בישראל - כיכר הבימה בתל אביב (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
חוזר לפעילות. תיאטרון הבימה | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

"אין ספק שרוח חדשה ואקטיבית נושבת במשרד התרבות עם כניסתו של השר החדש", נמסר משח"ם, ארגון השחקנים בישראל. "עם זאת, ללא מתווה שיפוי כלכלי למוסדות התרבות אשר יבטיח את חזרתם של העובדים והאומנים לעבודה, מתווה זה יישאר בגדר אות מתה".