בכל הנוגע להקפדה על נהלי הקורונה, טום קרוז נחשב לאחד השחקנים השמרנים ביותר. כשצילומי הסרט החדש מבית "משימה בלתי אפשרית" הגיעו לנורווגיה, קרוז שילם מכיסו על מגורים בספינה עבור 200 עובדי הפקה ושחקנים, הכל כדי למנוע מגע עם העולם החיצון, ובשבוע שעבר השחקן סיפק הוכחה נוספת לנוקשות שלו - והוקלט כשהוא גוער באנשים שלא הקפידו על מרחק מינימלי ביניהם. אבל כמו כל אחד אחר, מתברר שאפילו קרוז יכול להשתפר בתחום.

בעקבות פרסום ההקלטה של קרוז, כלי התקשורת האמריקאים החלו לבחון בעין מעט יותר ביקורתית את תמונות העבר של השחקן מסט הצילומים, ולא היו יכולים להתעלם מכמה לקויים שנמצאו בהן. כך, למשל, האתר TMZ אבחן כי מסכת הפנים הקבועה בה קרוז משתמש - וצולם כשהוא עוטה אותה במספר הזדמנויות שונות - רחוקה מלהיות המסכה האידיאלית עבור אלה שחוששים מהידבקות. המסכה, שנמכרת בסכום של 14.99 דולר, כוללת פילטר ושסתומים לנשימה, רכיבים שפוגעים ברמת המהימנות שלה.

לפי ה-CDC, הסוכנות לבקרת מחלות ומניעתן, מסכות כמו זו של קרוז "עשויות לא למנוע הפצה של קוביד-19 לאחרים. החור בחומר עלול לאפשר לרסס טיפתי לחמוק ולהגיע לאחרים". גם היצרן של המסכות מודע לבעייתיות שלהן, והבהיר כי הן נועדו לפעילות גופנית, כאשר הפתחים מאפשרים "לשחרר נשימות חמות ולחות במהירות" - ובכך, למעשה, גם להפיץ רססים מסוכנים. להגנתו של קרוז, יש לציין כי ב-CDC מבהירים שמסקנתם בנוגע למסכות הללו היא זמנית, וכי המחקר שלהם בנושא נמשך. 

אבל לא מדובר בבעיה היחידה שהתגלתה בכל הנוגע להתנהלותו של השחקן: ב-TMZ פרסמו מחדש גם שורת תמונות מסט הסרט (ולא במהלך צילומי סצינה), בהן קרוז מוצג כשהוא נמצא בסמוך לשחקנית היילי אטוול. בעוד קרוז עצמו עוטה את המסכה באופן ראוי, זו של אטוול מכסה רק את הפה שלה, מה שעשוי להציב את הסביבה שלה בסכנה. כל זה, רק נזכיר, קורה כשקרוז עצמו צועק על אנשי צוות שדווקא כן הקפידו על עטיית מסכות, אלא פשוט עמדו במרחק הקטן משני מטרים זה מזה.

אחרי התקף הזעם של קרוז - שעל פי דיווחים הוביל להתפרצות נוספת, שהפעם גם גרמה להתפטרותם של חמישה אנשי צוות - להפקה של "משימה בלתי אפשרית" יש צרה אחרת להתמודד איתה כרגע. על פי דיווח של הסאן הבריטי, קרוז עזב את סט הצילומים ביום שישי האחרון כדי לטוס עם בנו, קונור, במטוס פרטי לחופשה במיאמי, מה שהוביל להשבתה מוקדמת מהמתוכנן של הצילומים.

"זה היה מתיש לשמור על הקצב של ההפקה עד עכשיו, וזה לא הופך לפשוט, חג המולד לא היה יכול להגיע מהר יותר", סיפר מקור על הסט, "זה הסוף של שנה קשוחה מאוד, ופסק זמן נשמע כמו רעיון טוב לכולם, עם זה שהמתחים הולכים ומתגברים כבר תקופה". רק שעם פגרת החגים שנמצאת מעבר לפינה והצטברות יחסי הציבור השליליים - לא בטוח שהקדמת החופשה של קרוז תעניק לו הרבה נקודות זכות בקרב הקולגות.