בחודשים האחרונים, כשכולם תקועים בבית מול שירותי הסטרימינג השונים, טיקטוק הפכה לפלטפורמה המובילה בכל הנוגע לחשיפות מאוחרות על סרטים וסדרות. כך, למשל, גילינו ש"אחת שיודעת" הייתה מלאה בטעויות או שוויל שוסטר מ"גלי" רחוק מלהיות מודל לחיקוי - אבל לפעמים מה שנראה כמו סוד שנחשף אחרי עשרות שנים הוא למעשה פרט טריוויה שכבר היה מוכר בחוגים מסוימים, כמו התחביב הידוע לשמצה של דיסני: למחזר קטעי אנימציה מסרט לסרט.

הטרנד החדש בטיקטוק, שככל הנראה הוזנק על ידי משתמש בשם _buzzzi@, מציג זה לצד זה קטעים משני סרטי אנימציה קלאסיים של האולפנים, ובכך למעשה מוכיח כי אנשי דיסני ידעו לעגל כמה פינות פה ושם. בעוד שהדמויות המצוירות דווקא מתחלפות, התנועות שלהן והמיקום במרחב נשאר זהה לחלוטין,ונדמה כי כל מה שנדרש היה להעתיק קטע אנימציה מסרט אחד ו"לשדך" לו דמות אחרת. הסרטון המדובר הציג השוואה בין קטע של מוגלי מ"ספר הג'ונגל" לצד קטע מתוך "החרב באבן", כששתי הדמויות צועדות באותה צורה, מניפות את יד ימין באוויר ואוחזות ענף ביד שמאל.

@buzzzi_

#foryou #viral #interesting #facts Video-YT-Anya Easkra

♬ original sound - BuzZzii

@colleenlepp

#duet with @buzzzi_ how? Why? What? #disney #disneytiktok #wdw #disneysecrets #disneymovies #childhoodmovies #disneyclassics #disneyanimation #fyp

♬ original sound - BuzZzii

אחרי הסרטון ההוא - שזכה ליותר מ-180 אלף לייקים - גולשים נוספים הגיבו עם השוואות משלהם, כשאחת מהן אף זכתה ליותר מ-3 מיליון לייקים ומאות אלפי שיתופים תוך ימים בודדים. "תסלחו לי בזמן שאני מתחרפנת", כתב אותה גולשת, "אני מפקפקת כרגע בכל הילדות שלי. איך מעולם לא שמתי לב לזה???".

כאמור, בעוד שעבור משתמשי טיקטוק הצעירים מדובר בתגלית חדשה למדי - העובדה שדיסני נהגה למחזר קטעי אנימציה כבר הייתה ידועה. ההשוואות כמו אלו שהשתלטו על האפליקציה נוהגות להסתובב מעת לעת ברשתות החברתיות, וכלי תקשורת שונים כבר צללו בעבר אל תוך התופעה. במגזין Insider הסבירו בשנת 2015 כי הרעיון מאחורי ההחלטה למחזר קטעי אנימציה נבע מרצון לחסוך בהוצאות, ובאתר GeekDad ציינו את שמו של האנימטור פלויד נורמן בתור מי שסיפק את אותם קטעים מחודשים. לפי נורמן, הבמאי איתו נהג לעבוד, וולפגנג ריטרמן, "אהב ללכת על בטוח ולהשתמש בדברים שהוא ידע שיעבדו". 

"זה כנראה נעשה במטרה לחסוך זמן, לחסוך כסף", סיפר בזמנו נורמן בראיון למגזין Cartoon Hangover, "למרות שאני לא חשבת שזה חסך יותר מדי זמן ואני לא חושב שזה חסך יותר מדי כסף. כי זו הייתה טרחה ללכת לארכיון ולהוציא משם את הצילומים הישנים". "זה היה הרבה יותר קל פשוט לשבת ולצייר סצינה חדשה, מאשר לחזור ולנסות להפוך את כל החומרים הישנים למשהו חדש". ובזמן שבטיקטוק מדובר בתופעה יחסית חדשה, יוטיוב כבר עמוס בסרטונים שמציגים את ההשוואות והמיחזורים השונים של דיסני, כשבין האשמים אפשר למצוא סרטים כמו "שלגיה ושבעת הגמדים", "במבי", "רובין הוד" ו"היפהפייה הנרדמת".