הבחירות לנשיאות ארצות הברית מסעירות לא רק את האמריקאים, אלא את העולם כולו. ובזמן שהתומכים של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן כוססים ציפורניים בציפייה לראות אם יצליחו להגן על ערכים כמו שוויון וזכויות אדם, בשדרת הכוכבים של הוליווד נערכים להגן על משהו אחר - הכוכב של דונלד טראמפ. נשיא ארה"ב המכהן קיבל את הכוכב שלו בשדרות הוליווד בשנת 2007, בגלל תפקידו כמפיק של תחרות מיס יוניברס מעל עשרים שנה, ובימים אלה הוא מכוסה בפלטת עץ, גדרות מתכת ושלט המתריע על כך שאין כניסה לציבור - מערך הגנה מכובד, אך לא כזה שבלתי אפשרי לעקוף.

למרות שהכוכב הזה הוא בסך הכל סימבולי ומסמל את חלקו של טראמפ בתעשיית הבידור, הוא לא סתם נחסם לגישה בימים האחרונים. בזמן המירוץ הראשון של טראמפ לנשיאות, הכוכב שלו נפל קורבן לוונדליזם יותר מפעם אחת, ועל פי הדיווחים עלות התיקונים שלו הייתה גבוהה. במהלך שנות נשיאותו של טראמפ, הכוכב שנושא את שמו במדרכה המפורסמת רוסס בגרפיטי של צלבי קרס, הוקמה מסביבו חומה קטנה, הוצבה עליו אסלה מוזהבת והוא כוסה במדבקות עם סיסמאות התנגדות לנשיא. רק בחודש שעבר אדם שהיה לבוש בתחפושת של הענק הירוק ריסק את המרצפת באמצעות מעדר, והתיקון עלה מעל 3,000 דולר. הוא זוהה מאוחר יותר בתור פעיל פוליטי בשם ג'יימס אוטיס שעשה את אותו הדבר עם פטיש בשנת 2016, וביום שישי האחרון הגיע לכוכב שוב עם מעדר וחיבל בו.

Getty Images (צילום: AaronP/Bauer-Griffin; GettyImages IL)
הכוכב המגודר של טראמפ בשדרות הכוכבים | צילום: AaronP/Bauer-Griffin; GettyImages IL

הכוכב היה גם תחת מתקפה יותר רשמית ומנומסת - בשנת 2018 מועצת העיר של מערב הוליווד הגישה בקשה רשמית לעיריית לוס אנג'לס ולשכת המסחר של הוליווד להסיר את הכוכב של הנשיא. "לקבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד הוא כבוד", כתב אז בהודעה לעיתונות ראש העיר של מערב הוליווד. "כשמישהו מזלזל ומתקיף מיעוטים, מהגרים, מוסלמים, בעלי מוגבלויות או נשים - כבר אין לו כבוד". זו הפעם הראשונה שבקשה רשמית הוגשה להסיר כוכב מהשדרה, והכוכב לא הוסר.

הגדר ופלטת העץ המוצבות כעת מעל הכוכב ככל הוצבו במקום לאחר מקרה הוונדליזם ביום שישי האחרון, ונשארו שם בעקבות דאגה לכך שתהליך הבחירות - ואולי גם הכרזת התוצאות, כשזו כבר תקרה - יביאו לאזור תושבים רבים, מה שיסכן פעם נוספת את שלמותו של הכוכב. השדרה מוכרת כאתר היסטורי ומתוחזקת על ידי הקרן ההיסטורית של הוליווד - והיא זו שמשלמת את הוצאות התיקונים (שמבוצעים על ידי עיריית לוס אנג'לס) בכל פעם שהכוכב מושחת. זו, אגב, גם הסיבה לכך שכוכבים במדרכת הכוכבים עולים כסף, ושחקנים או יוצרים המעוניינים ששמם יונצח בבטון משלמים לקרן ההיסטורית של הוליווד עשרות אלפי דולרים.