השחקן תומס ג'פרסון בירד, שידוע בעיקר בתור אחד השחקנים הקבועים של הבמאי ספייק לי, נרצח במהלך סוף השבוע באטלנטה, כך נודע אמש לאמצעי התקשורת בארה"ב. שוטרי מחוז אטלנטה נשלחו ביום שבת בשעה לקראת השעה 2 בלילה לכתובת מקומית בעיר לאחר שבמוקד החירום התקבלה קריאה על אדם שנפגע. לאחר שהגיעו, הכוחות מצאו את בירד בן ה-70 כשהוא שוכב ואינו מגיב.

צוותי החירום שהגיעו למקום זיהו את בירד ונאלצו לקבוע את מותו, ככל הנראה עקב מספר יריות שנורו בגבו. בלשי מחלקת הרצח עדיין מנסים לברר את נסיבות התקרית והחקירה בעיצומה, שכן כל מידע שיש בידם כעת הוא ראשוני בלבד, ופרטים נוספים שייחשפו עשויים לשנות לחלוטין את כיוון החקירה בהמשך. 

בירד, כאמור, ידוע בעיקר בשל הופעות מרובות בסרטיו של לי, בין היתר בסרטים "קלוקרס", "אוטובוס החיים", "שיראק", "קיץ ברד הוק", "נערה מספר 6", "הדם המתוק של ישו" ו"רייטינג לנצח". בנוסף, הוא השתתף בכמה סרטים נוספים, בהם "רחובות ברוקלין", "ריי" ו"נקמה שחורה".

לי עצמו, שהיה אחד הראשונים לדווח על הירצחו של בירד, נפרד מהשחקן באינסטגרם וכתב: "מעציב אותי מאוד להודיע על הרצח הטראגי של אחינו האהוב תומס ג'פרסון בירד אמש באטלנטה, ג'ורג'יה. תום הוא האיש שלי. כאן מתחת אפשר לראות אותו בתור דמותו המפחידה ארול בארנס ב'קלוקרס'. האח בירד עשה גם את שלו בסרטים אחרים שלי. בואו נאחל תנחומים וברכות למשפחתו. נוח בשלום, האח בירד".

View this post on Instagram

I’m So Sad To Announce The Tragic Murder Of Our Beloved Brother Thomas Jefferson Byrd Last Night In Atlanta,Georgia. Tom Is My Guy,Here Below You See Him As The Frightening Character Errol Barnes In CLOCKERS. Brother Byrd Also Did His Thang In My Joints- CHI-RAQ,SWEET BLOOD OF JESUS, RED HOOK SUMMER,BAMBOOZLED,HE GOT GAME,GET ON THE BUS,GIRL 6 And CLOCKERS. May We All Wish Condolences And Blessings To His Family. Rest In Peace Brother Byrd.

A post shared by Spike Lee (@officialspikelee) on