רבים מניחים כי זמנם של הספרים, והספריות בפרט, עבר מן העולם. התוכן העשיר שמציעים הדפים הכרוכים הפך פחות אטרקטיבי לדור הצעיר בהשוואה לנפלאות שמתחוללות על המסך הגדול והקטן. ובכל זאת, למרות היתרונות הבלתי מבוטלים של האמנות המצולמת על האמנות הכתובה, יש משהו מרגש בתחושה הממכרת שמספקת הקריאה בספר. ומי שפחות מסתדרים עם מילים על גבי מילים שדחוסות על נייר, ככל הנראה מצאו את עצמם נשאבים לאמנות הקומיקס.

כעת, הוקמה ספרייה חדשה שהיא התגלמות חלום עבור חובבי הז'אנר. בבית אריאלה השיקו לאחרונה אוסף קומיקס חדש, שפתח את שעריו לפני כשבוע וחצי ומציע מבחר משמח במיוחד של המיטב מכל העולמות המאוירים. בין אם מדובר בספרי מנגה, גיבורי על, רומנים גרפיים ואפילו קומיקס ישראלי עצמאי - חסידי הקומיקס ככל הנראה ימצאו בספריה ספר שיקלע לטעמם המדויק, או אף יחשוף אותם ליצירות שהם לא ידעו שקיימות קודם לכן. בנוסף, האוסף כולל גם ספרי עיון על היסטוריית הקומיקס, פנזינים וכתבי עת.

בשיחה עם mako אמר גבי טרטקובסקי, אחראי אוסף הקומיקס החדש של בית אריאלה, כי זו הפעם הראשונה שבה נפתח מקום כזה בישראל: "למעשה, מה שקרה בספריות ציבוריות אחרות, זה שהיו מדפי קומיקס אבל הם היו מעטים וגם היו מסופחים תמיד למדפי הילדים והנוער. כאן, יש חלל שלם שכולו מיועד לקומיקס לקהל בוגר יותר, כשהרכש כל הזמן מתחדש. מעבר לכך שהאוסף מכיל את הכותרים שכבר קיימים באוספים של בית אריאלה, גם הכפלנו והוספנו את הכמות, ואנחנו עומדים על קרוב ל-2,000 ספרים, וזו רק ההתחלה. גם בהיקף וגם במגוון, אין עוד דבר כזה בארץ. אנחנו נותנים בית לכל ז'אנר ותת ז'אנר שאפשר לחשוב עליו".

אוסף הקומיקס החדש בבית אריאלה (צילום: באדיבות ספריית בית אריאלה)
אוסף הקומיקס החדש בבית אריאלה | צילום: באדיבות ספריית בית אריאלה
אוסף הקומיקס החדש בבית אריאלה (צילום: באדיבות ספריית בית אריאלה)
אוסף הקומיקס החדש בבית אריאלה | צילום: באדיבות ספריית בית אריאלה

האוסף החדש מציע גם ספרים נדירים במיוחד. "יש לנו דברים נדירים ששמורים כאן מאחורי ויטרינה ומוצעים לעיון, דוגמת חוברות נדירות של קולקטיב 'ספרות זולה', שדודו גבע היה חלק ממנו. אנחנו מקבלים גם תרומות: הייתה היענות מאוד גדולה של אספנים ומאיירים שתורמים גם את האוספים שלהם וגם את העבודות הפרטיות שלהם, דברים שלא בהכרח ניתן למצוא בחנויות ספרים ובטח שלא ברשתות. בנוסף, אפשר למצוא באוסף גם ספרים שחלקם כבר לא מודפסים ולא נמצאים על המדף".

טרטקובסקי מוסיף שהמקום לא מתאים רק לחובבי קומיקס מושבעים, אלא גם למי שמעוניינים להתחיל ולחקור את התחום. "האוסף נועד לספק פלטפורמה גם למי שמבינים שהמדיום של הקומיקס התפתח בשנים האחרונות ומעוניינים להיכנס לתחום. המגוון הוא גדול מאוד והשאיפה היא שכל אחד ימצא כאן משהו שידבר אליו. בנושאי גיבורי על, להטב"ק, היסטוריה, מדע בדיוני ועוד רבים אחרים". ומה עם מארוול? חובבי הסרטים האהובים יוכלו גם הם להגיע לספרייה ולמצוא את ספרי הקומיקס המצליחים. "בספרייה קיימים ספרי אימורטל האלק, סדרה שכרגע עדיין רצה וזכתה באייזנר (פרס יוקרתי). דדפול, הפנתר השחור, ספיידרמן, ועוד רבים אחרים. אנחנו מאוד משתדלים גם להעמיק ולהרחיב את המדפים של ספרי גיבורי העל". 

הכותרים באוסף, שנמצא בקומה 1- בספריה, מיועדים לקהל בוגר הקורא עברית, אנגלית וצרפתית. גם ילדים מוזמנים להגיע - בהזמנת מקום מראש ובהתאם להנחיות התו הסגול. הספרייה פתוחה בימים א'-ה' בין השעות 12:00 ל-17:45.