מאז שחברת די.סי ניסתה להעמיד אלטרנטיבה ליקום הקולנועי של מארוול, צופים רבים התלוננו על כך שהיא פשוט לא מוכיחה את עצמה. לצד הכישלון הקופתי של "ליגת הצדק" והתפלגותם של סרטים רבים - בהם "וונדר וומן" - למותגים עצמאיים בלי קשר בין האחד לשני, נשמעות לא מעט טענות על כך שהחברה לא השכילה להקים יקום קולנועי מגובש כמו המתחרה. אותן תלונות זוכות כעת לחיזוק נוסף, כאשר מתברר שהיקום המורחב של די.סי כלל קשר עלילתי מהותי שאיש לא עלה עליו עד עכשיו.

הבמאי זאק סניידר, שהיה אחראי גם ל"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" מ-2016, וגם ל"ליגת הצדק" מ-2017, השתתף לאחרונה בהקרנה וירטואלית - הודות לקורונה - של "באטמן נגד סופרמן" באינטרנט, וסיפק פרשנות משלו במיוחד לאוזניהם של הצופים. במערכה השלישית של הסרט, מתקיים קרב ענק בין סופרמן, באטמן ו-וונדר וומן לדומסדיי, מכונת ההרג מקריפטון שזומנה על ידי לקס לות'ר כדי להרוג את סופרמן. דומסדיי - ספוילר למי שעוד לא צפה בסרט - בסופו של דבר אכן הורג את סופרמן (כפי שהוא עושה בקומיקס). רגע לפני מותו משחרר סופרמן צעקה אדירה ולא אופיינית החושפת כאב גדול, בניגוד להתנהגות הרגילה שלו. במהלך הצפייה, סניידר סיפר כי לצעקה הזו הייתה מטרה אחרת לגמרי - והיא להוות קשר ישיר לסרט "ליגת הצדק". 

לפי סניידר, מתברר שהצרחה של סופרמן הייתה עד כדי כך עוצמתית שהיא הדהדה לאורך עולמות, יקומים וגלקסיות שונות ברחבי הקוסמוס, ועל כן היא "העירה" את תיבות האם הרדומות - שלוש תיבות קסומות שמאפשרות שליטה עולמית ועומדות במרכז "ליגת הצדק" ותוכניתו של הנבל סטפנוולף. לכן, המשמעות של אותה צעקה היא שהמאורע המחולל שהחזיר את אותו סטפנוולף לכדור הארץ בחיפוש אחר התיבות היה למעשה מותו של סופרמן - פרט מידע שאיש ציין קודם. 

למעשה, "באטמן נגד סופרמן" הכיל גם כמה רמזים נוספים בנוגע לתיבות האם - כמו הסצנה שבה סיילס סטון מנסה להחיות את בנו ויקטור (סייבורג) באמצעות אחת מהן. המהדורה האולטימטיבית של הסרט, שיצאה לכבוד המעריצים, מכילה אף סצנה שבה לקס לות'ר חוזה כבר בסרט המקורי במסר הולוגרפי שבו סטפנוולף אוחז בכל שלוש התיבות.

מעבר לזה, סניידר הסביר במהלך ההקרנה מספר דברים נוספים בנוגע לסרט, כמו למשל מה באמת עבר על דמותו של הפלאש לאורך מסעו בין הזמנים (במטרה להיפגש עם ברוס ווין), ועד כמה באמת היו משמעותיות תיבות האם. זה, כמובן, הציף מחדש את קריאתם של המעריצים לאולפני וורנר לשחרר את גירסת הבמאי של "ליגת הצדק" - אותה גירסה חמקמקה של הסרט שסניידר לא הצליח לסיים בזמן עקב מותה הטראגי של בתו.