השנה היא 2014, והוצאת הספרים המובילה הרפר קולינס מחתימה את לינדזי לוהן על חוזה במסגרתו היא תכתוב ספר זכרונות על חייה הסוערים. מי לא ירצה לקרוא דבר כזה? לא ברור, אבל כן ברור מי לא תרצה לכתוב אותו: לוהן עצמה. כך לפחות נטען בתביעה חדשה אותה הגישה ההוצאה, שאם לוהן תפסיד בה - היא עלולה לעלות לה לא מעט.

הכל התחיל, כאמור, לפני שש שנים, אז לוהן חתמה על חוזה לספר בו תסקור את חייה, עם דגש משמעותי על הימים שבילתה בגמילה שנה קודם לכן. על פי החוזה, שעמד על סך מיליון דולר, לוהן הייתה צפויה להתחיל בכתיבה באופן מידי - והספר היה צפוי לצאת לאור בשנה שלאחר מכן. ולמרות שעכשיו כבר 2020, הספר רחוק מלהיות מוכן, ולוהן אפילו לא שלחה טיוטה כלשהי במשך כל הזמן הזה.

ביום חמישי האחרון, מה שככל הנראה התחיל בחודשים של מיילים וטלפונים לחוצים מצד ההוצאה התגלגל כל הדרך לבית המשפט העליון של מנהטן. הרפר קולינס תובעים כעת מלוהן ומ-Crossheart, חברת ההפקות שלה דרכה נחתם החוזה, סכום של 365 אלף דולר, בהתאם למקדמה ששולמה לה. בכתב התביעה ההוצאה הגישה כי לוהן מעולם לא הגישה להם טקסט כלשהו, וזאת למרות שניתנה לה הארכה של שנתיים כשהדדליין לכתיבת הספר נדחה לשנת 2017. 

שנה לאחר הדדליין החדש, בספטמבר 2018, הרפר קולינס הודיעו לנציגיה של לוהן כי הם מבטלים את החוזה איתה וכי הם דורשים את המקדמה בחזרה. "בכך שכשלו להחזיר את הכסף לאחר הפרת ההסכם מצד הנאשמים (לוהן והחברה, ר.א)", נכתב בתביעה, "הנאשמים זכו בכסף חינם והתעשרו שלא בצדק". בתגובה לפרסומים, כלי התקשורת השונים בארה"ב פנו ללוהן ולנציגיה במטרה לקבל את תגובתם ולשמוע את גרסתם להשתלשלות האירועים, אך הם סירבו להציג אחת.