קרוב לחמש שנים חלפו מאז מותו המפתיע של דיוויד בואי, וכיאה לאגדת מוזיקה שהולכת לעולמה - או כמו במקרה של אלטון ג'ון, עדיין חיה - גם הוא זוכה לסרט ביוגרפי על חייו. רק שאם טרנד הביוגרפיות המוזיקליות ניפק בשנים האחרונות הצלחות כמו "רפסודיה בוהמית" ו"רוקטמן" (הראשון גם זיכה את ראמי מאלק באוסקר על תפקידו כפרדי מרקורי), כלל לא בטוח שזה המקרה הפעם.

אחרי שהוקרן החודש בבכורה בפסטיבל הסרטים של סן דייגו, אמש שוחרר הטריילר הראשון של "Stardust" - והתגובות, איך נאמר, לא מדהימות. הבמאי של הסרט החדש, שעוד לא ברור מתי ייצא לאקרנים, הוא גבריאל ריינג' (יוצר קולנוע בעל רזומה די מצומצם), ולנעליו של בואי נכנס השחקן הבריטי ג'וני פלין, ששיחק בסדרה "חולה אהבה" של נטפליקס. למעט שני שחקנים מוכרים בתפקידים משניים, ג'נה מאלון ("אמא חורגת", "דוני דארקו") ומארק מארון ("GLOW"), יתר הקאסט הוא די אנונימי ברובו, מה שעשוי למשוך פחות צופים לאולמות הקולנוע, אם וכאשר יפתחו.

אבל מה משנים השחקנים כל עוד יש לנו את המוזיקה של בואי, נכון? אז זהו - שלא. עוד בשנה שעברה, הרבה לפני עליית הטריילר והתגובות המאוכזבות של הגולשים, הודיע דאנקן ג'ונס, בנו של בואי, כי הוא והמשפחה - שמחזיקים בזכויות לקטלוג המוזיקלי שלו - לא יאפשרו שימוש בשיריו בסרט, שכן גם בואי עצמו לא היה רוצה בכך. "לסרט הזה לא יהיה את המוזיקה של אבא", כתב בזמנו בטוויטר, "ואני לא מצליח לראות את זה משתנה. אם אתם רוצים לראות סרט ביוגרפי בלי המוזיקה שלו או ברכתה של המשפחה, זה תלוי בקהל".

כפי שהטריילר ל"סטארדאסט" מגלה, ג'ונס לא טעה - והסרט לא מכיל אף אחד משיריו של אביו. ועדיין, לא מדובר במקרה הראשון בו משפחה של אייקון מוזיקלי מסרבת לתת את ברכתה לסרט אודותיו: גם בשנת 2014, עת עליית הסרט "ג'ימי" על חייו של ג'ימי הנדריקס (בגילומו של המוזיקאי אנדרה 3000), הוא יצא לאקרנים ללא שיריו (למעט קאבר אחד שביצע במהלך הופעת חימום לביטלס). אז מה הטעם בסרט על דיוויד בואי בלי המוזיקה של דיוויד בואי? שאלה מעולה, וגולשים רבים כבר ענו עליה - אין טעם. 

למעשה, בשעות שחלפו מאז עליית הטריילר, ההאשטאג boycottstardust# ("החרימו את 'סטארדאסט'") החל לצבור תאוצה בטוויטר, עם עוד ועוד גולשים שלא מבינים למה להוציא את הסרט לפועל בנסיבות שנוצרו. "בבקשה תזכרו להחרים את 'סטארדאסט'", כתב אחד הגולשים, "המשפחה של בואי לא רצתה שהוא ייצא לפועל וגם הוא לא. זה דוחה בעיניי שהם המשיכו הלאה בלי הברכה שלהם. אל תצפו בסרט הזה". "לפני שהוא הלך לעולמו, דיוויד בואי *הצהיר ספציפית* שהוא לא מעוניין שיעשו עליו סרט ביוגרפי. ללכת באופן ישיר נגד המשאלה של אדם מת (בטח ארבע שנים אחרי מותו) זה די דוחה בעיניי", כתבה גולשת נוספת. אחרים, כך נראה, גם התאכזבו מהמראה של פלין בסרט - שלחלקם דווקא הזכיר יותר את שרון אוסבורן מאשר את בואי עצמו.