כדורסלן ה-NBA, שחקן קבוצת השרלוט הורנטס, מונטרז הארל, נעצר ויעמוד לדין בקנטקי, אחרי שנתפס על ידי שוטרי תנועה כשהוא מחזיק ברכבו קנאביס במשקל 1.35 ק"ג. כך דווח לראשונה אמש (שלישי) ב-Charlotte Observer. על פי הדיווח, הארל עוכב על ידי השוטרים בבוקר ה-12 במאי, לאחר שנהג ברכבו באופן מסוכן.

"מיד עם עצירת הרכב הרחתי ריח חזק של מריחואנה", דיווח השוטר שהיה שם באותו הבוקר. "הוא הודה בהחזקת מריחואנה וסיפק לנו כמות קטנה שהחזיק במכנסי הטרנינג שלו". במהלך חיפוש מעמיק יותר ברכב, נמצאו 1.35 ק"ג של קנאביס ארוזים בוואקום, והכדורסלן בן ה-28 מואשם כעת בשינוע קנאביס בכמות בינונית.

קנאביס בשקית (צילום: mynewturtle, shutterstock)
קנאביס ארוז בשקית | צילום: mynewturtle, shutterstock

קנטקי היא אחת מהמדינות בארצות הברית בהן השימוש בקנאביס הוא בלתי-חוקי לחלוטין. החזקה ושינוע של קנאביס בכמות של בין 230 גרם לבין 2.3 ק"ג עשויה לגרור מאסר של עד 5 שנים, כמו גם קנס בשווי אלפי דולרים. בעוד קנס הוא דבר שהארל יצליח, ככל הנראה, להתמודד איתו בקלות יחסית, מאסר בוודאי יקשה עליו הרבה יותר. הדיון בעניינו יגיע לבית המשפט בקנטקי ב-13 ביולי.

השנה הייתה זו עונתו השביעית של מונטרז הארל בליגת הכדורסל האמריקאית. הוא עבר לשרלוט הורנטס לפני ארבעה חודשים מקבוצת הוושינגטון וויזארדס, ונכון לעכשיו אינו מחזיק בחוזה באף קבוצה לעונה הבאה.