איחוד האמירויות מקלה את חוקי הקנאביס באופן משמעותי: עונשי מאסר כבדים יומרו במוסדות גמילה; מאסר וגירוש לאזרחים זרים יהפוך לקנס כספי. זה בשום אופן לא אומר שמומלץ לטוס אל ידידתנו החדשה עם קנאביס במזוודה, אבל יתכן שאם תיתפסו עושים את זה יהיה לכם מוצא, ולא בהכרח תבלו את השנים הקרובות בכלא בדובאי.

דיווח רשמי של הממשלה האמירתית ב-27 בנובמבר הציג את השינויים בחוקי הקנאביס של המדינה, שצפויים להיכנס לתוקף בתחילת 2022. כחלק מהשינוי, יבוטל עונש המינימום הקבוע בחוק של מספר שנות מאסר לכל עבירה הקשורה בקנאביס, החל מאחזקה לשימוש עצמי. במקומו יוכשרו מוסדות גמילה לטפל בעברייני הקנאביס ולחנך אותם להתנהגות ראויה יותר.

בנוסף, צפויות הרשויות בדובאי לנהוג בסלחנות יתר כלפי אנשים שנתפסו בעבירה בפעם הראשונה, והם צפויים להסתפק במאסר של עד שלושה חודשים וקנס כפסי. במידה ומדובר בתיירים, יתכן שאפילו לא יגורשו מהמדינה (ראוי לציין שעל-פי ההערכות, למעלה מ-85% מתושבי דובאי הנם אזרחים זרים). מדובר בשינוי דרסטי בעבור המדינה המוסלמית האדוקה, הידועה בחוקי קנאביס נוקשים ביותר, בה כל עבירה פעוטה עשויה להסתיים בשנות מאסר ארוכות.

חוקים על סחר בקנאביס, או שינוע של כמויות גדולות, נשארו כפי שהיו, ועשויים להביא לעונשי מאסר ארוכים במיוחד.