צעירה בת 23 מלונדון נפטרה בסוף השבוע לאחר שאכלה סוכריית גומי שהכילו קנאביס סינתטי, כך מדווח אמש (שני) הגארדיאן הבריטי. האישה רכשה את הסוכריות במשלוח לביתה באמצעות יישומון.

על-פי החשד, בליל ה-29 במרץ אכלה הצעירה סוכריה אחת בלבד מתוך השקית, כמו גם חברתה ששהתה עמה. מסתבר שהייתה זו סוכריה אחת יותר מדי. שתי הבנות חשו ברע, ולאחר זמן מה הזמינו אמבולנס ופונו אל בית-חולים. החברה בת ה-21 שוחררה לאחר זמן מה, אבל מצבה של האישה שרכשה את הסוכריות המשיך להחמיר, ולאחר 4 ימים טיפול נמרצים אי נפטרה בסופו של דבר ב-2 באפריל.

על אף שטרם התקבלו תוצאות הבדיקה שלאחר המוות, הקשר בין אכילת המוצר הסינתטי לבין האשפוז של שתי הנערות בבית החולים הוא ברור. המוצר, שממותג בשם "Trrlli Peachie O’s", מרמז על היותו מוצר המבוסס על קנאביס, אך למעשה הוא מכיל קנבינואידים סינטטיים, בדומה לסמי פיצוציות מוכרים ברחבי העולם וגם בישראל.

המשטרה הבריטית עצרה גבר בן 37 החשוד בהפצה ובמכירה של אותו המוצר. כמו כן, נבדק הקשר בין האירוע המצער שאירע בסוף השבוע האחרון לבין אירוע נוסף שאירע בחודש שעבר באזור אחר בלונדון, וגם בו אושפזה אישה בבית-חולים לאחר שאכלה מוצר שהכיל קנבינואידים סינתטיים.