צריכת קנאביס רפואי עדיין מרחיקה אוכלוסיות מסויימות שנרתעות מהשימוש בו. הן בגלל אופני השימוש בו (שלרוב מזוהים עם עישון)  והן בגלל דעות קדומות שמלוות אותו לאורך השנים. אבל בשנים האחרונות הומצאו אלטרנטיבות שמשפרות את חווית השימוש בו, בין אם מדובר בצריכת שמן, אידוי או צריכת קפסולות המכילות את החומרים הפעילים. אחת מהטכנולוגיות החדשות שאותה פיתחה חברת סטארט אפ ישראלית ששמה StickIT, היא מקלוני קנאביס (Cannabis Sticks). המקלונים מזכירים מעין קיסמים שמורכבים מרכיבי קנאביס. ולמעשה, מאפשרים לדחוף את הקיסם לתוך סיגריה ולעשן אותה, במקום הצורך לגלגל סיגריה.

הטכנולוגיה, שנמצאת בהליך רישום להגנת פטנט בינלאומית, מאפשרת לשחק עם החומרים הפעילים בתוך הקיסם. כלומר, מאחר ומינוני החומר הפעיל משתנים בין אדם לאדם ובהתאם לצרכיו הרפואיים, המקלונים מגיעים בשלושה מינונים שונים (10, 20 ו-30 מיליגרם). בנוסף, ניתן יהיה להתאים אותם לרגולציה, המשתנה בין מדינה למדינה. הטכנולוגיה מאפשרת לשנות גם את הטעם והריח של הקנאביס, ולתת לו טעמים אחרים. אולי דווקא עבור אלה שריח הקנאביסמרחיק אותם משימוש בחומר.

שוק הקנאביס העולמי, כבר זכה לכינוי 'ביצת הזהב הירוקה' ומגלגל מיליארדי שקלים. לצד תהליך לגליזציה עולמי המאפשר שימוש לצרכי פנאי, התפתחות שוק של קנאביס רפואי ושוק צומח של תעשיית ה-CBD, הלא הוא החומר שאינו פסיכואקטיבי בצמח ומסייע לשלל בעיות רפואיות. ישראל, כמעצמת סטארטאפ לא נשארת מאחור. הקנאביס המיוצר בארץ נחשב לאיכותי ומיוצא לעולם וחברות הקנאביס הישראליות שוקדות על מוצרים, טכנולוגיות מתקדמות וכניסה לשווקים העולמיים.