חיסון הקורונה נכנס לחיינו בסערה לפני כחצי שנה. ההסתייגות ממנו ומתופעות הלוואי שהוא עלול לגרום, התחלפו די מהר, בטח בישראל, בנהירה כדי למצוא תור פנוי ולחזור לשגרה. תופעות הלוואי שלאחריו העסיקו רבים, אך התגלו כשוליים מבחינה סטטיטסית, אבל מה בנוגע למטופלי וצרכני הקנאביס?

הניסויים השונים שנעשו ברחבי העולם לאחר חיסון הקורונה, לא התמקדו בפעילות המערכת הקנבינואידית, אך מומחים רבים טוענים כי אין הוכחה שהחיסון מתנגש עם קנאביס.

בישראל חוסנו כ-5.5 מיליון איש (מתוכם כ- 95,000 אלף מטופלי קנאביס וההערכה היא שיש עוד מיליון צרכנים) ובארה"ב כמעט 301 מיליון אמריקאים חוסנו (ועוד מיליוני צרכנים). עד היום לא תועד מקרה של תגובה שלילית בשילוב של צריכת קנאביס עם חיסון קורונה, מה שמעיד ככל הנראה על כך שהחיסונים יעילים ובטוחים.

בארה"ב, בה עדיין נערך מבצע חיסונים, נרשמוה עליה בפניות של מטופלים שניסו לברר האם מתקיימות אינטראקציות בין החיסון לבין צריכת קנאביס. ההמלצה הגורפת היתה שמי שעושה שימוש תרופתי הכרחי בקנאביס, מומלץ שימשיך בטיפול, עבור מטופלים חדשים שרק קיבלו חיסון, מומלץ להמתין 24 שעות לפני שמתחילים בטיפול.
במחקר אמריקאי שנעשה השנה על הנכונות של צרכני קנאביס לעבור חיסון קורונה, נמצא כי הם נוטים פחות להתחסן.

פנינו למשרד הבריאות על מנת להבין האם נרשמו אינטראקציות שליליות כלשהן. ממשר הבריאות נמסר כי "אין מחקרים או מידע על שימוש בקנאביס וחיסון נגד נגיף הקורונה". עוד הדגישו כי, "לא מדובר בהוריות נגד או באזהרה לקבלת החיסון".