פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בחיפה נגד שוטר ששכר דירה והקים מעבדה לגידול קנאביס. הנאשם, באסל שחאדה בן ה-28 מהכפר ירכא, ששירת כשוטר סיור בתחנת משטרת חיפה, שוחרר בינתיים למעצר בית. בנוסף, במח"ש דורשים להחרים את מכונית הסקודה "אוקטביה" הפרטית של השוטר, כיוון שלטענתם יש להכריז עליו כ"סוחר סמים".

לפני כשבעה חודשים שכר שחאדה דירת ארבעה חדרים כולל חצר בכפר סמוך לחיפה, ושילם עבורה דמי שכירות של 3,500 שקל. הוא רכש ציוד יקר ערך לצורך גידול קנאביס בדירה: מאווררים, שבעה תנורי חימום, מזגנים ניידים, מנורות ומפוח. כמו כן, הוא רכש 64 אדניות שבהן גידל את השתילים. הוא חיבר את מערכת החשמל בדירה לא ישירות דרך חברת חשמל, אלא דרך מונה שעקף את המערכת התקנית ולמעשה השתמש בחשמל שלא שייך לו בסכום של 3,795 שקל.

למחלקה לחקירות שוטרים והיחידה המרכזית של המשטרה במחוז צפון הגיע מידע על כך שהשוטר הקים מעבדת הידרו. שוטרים פשטו על המקום ומצאו בדירה 85 שתילים. שחאדה טען כי מדובר בקנאביס לשימוש עצמי בלבד, אבל החוקרים חשדו שהוא התכוון לסחור בצמח ולהרוויח כסף לאחר שהסתבך עם עבריינים.

כתב האישום מייחס לשחאדה עבירות של ייצור, הכנה והנפקת סם, החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית, החזקת כלים לגידול קנאביס ונטילת חשמל במזיד ובמרמה. סנגוריו של שחאדה, עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב, הצליחו לשכנע את בית המשפט לשחרר אותו ממעצרו. שחאדה היה עצור במשך למעלה משבוע, ושוחרר כאמור למעצר בית. משפטו ייפתח בקרוב.

ממשטרת ישראל נמסר: מדובר במקרה חמור שאינו עומד בקנה אחד עם ערכי המשטרה ונורמות הארגון. השוטר שהה במעצר עד ליום זה. עם הגשת כתב האישום ושחרורו למעצר בית יוזמן בימים הקרובים לשימוע לשקילתפיטוריו מן החיל.