ממשלת ביידן הודיעה בשישי האחרון על מדיניות חדשה כלפי מועמדים לעבודה בבית הלבן, למרות שעשו שימוש קודם במריחואנה, מאחר והוא פוסל רבים. על פי דיווח של חדשות NBC, הבית הלבן יפטור כל מקרה לגופו מהדרישה להיות זכאי לאישור 'סודי ביותר, בכל הנוגע לתפקידים במשרדי ההנהלה של הבית הלבן. כתב הוויתור יינתן על בסיס מוגבל עבור מועמדים שנבחנים לתפקידים שאינם דורשים אישור בטחוני בפועל ורק עבור שימוש במריחואנה.

"הנשיא ביידן מחוייב להביא את האנשים הטובים ביותר לממשלה, במיוחד הצעירים שמחוייבותם לשירות הציבורי היא גבוהה ואלה שיכולים למלא תפקידים מנהגיותיים בארצנו במשך עשרות שנים קדימה", אמר גורם בבית הלבן. "מדיניות הבית הלבן תשמור על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של שירות בממשלה כפי שהנשיא מפה ממשלתו, תוך הכרה במציאות שחוקי מריחואנה ממלכתיים ומקומיים התשנו משמעותית ברחבי המדינה בשניפ האחרונות".
אמנם מריחאונה הופכת לחוקית במדינות רבות בארה"ב, (13 מתירותשימוש רפואי במריחואנה ו-12 נוספות מאשרות שימוש לצרכי פנאי בקרב מבוגרים). מריחואנה מסווגת על פי החוק הפדראלי כחומר אסור. אבל על פי המדיניות החדשה, תותר הגשת מועמדות.

בכך עושה ממשל ביידן עוד צעד משמעותי, לאחר שרק בשבוע שעבר התבטא היועץ המשפטי לממשלה החדש שמונה, מריק גרלנד בנוגע לאכיפת קנאביס ואמר כי "זה שימוש לא מושכל במשאבים מוגבלים, לרדוף אחרי אנשים שמצייתים לחוקי המריחואנה הממלכתיים". גם סגנית הנשיא, קמלה האביס התבטאה בנוגע למחיקת ההפללה של אנשים עם עבירות מריחואנה במהלך הקמפיין. לכאורה מדובר בצעד קטן, אך אין ספק כי הממשל הנוכחי משנה את עמדתו המוצהרת כלפי שימוש במריחואנה..