איש העסקים האמריקאי בן כהן, אחד משני המייסדים של ענקית הגלידות "בן אנד ג'ריס", מקים חברת קנאביס חדשה – ללא מטרות רווח. החברה – ששמה הוא Ben's Best Blnz, או בקיצור B3 – תקדיש את כל רווחיה למטרות חברתיות, בדגש על תיקון העוולות שנעשו לאזרחים בארצות הברית, ובעיקר אזרחים שחורים, כחלק מהמלחמה בסמים.

הקנאביס של B3 יופץ על ידי חברות שעוסקות בשיווק והפצה של קנאביס ומוצרים נלווים. אותן החברות ישלמו ל-B3 בעבור המוצרים, כאשר כל ההכנסות יוקדשו למטרה לשמה הוקמה החברה מלכתחילה. גם אריזות הקנאביס של B3 יעוצבו על ידי אומנים שחורים, תוך דגש על הגברת המודעות לאפליה שחוו אזרחים שחורים בכל הנוגע למדיניות הסמים של ארצות הברית לאורך השנים.

"אנחנו לא רוצים להשתמש בקנאביס באופן חופשי כאשר יש אנשים – ובאופן חסר פרופורציה מדובר באנשים שחורים – הכלואים בגלל אותם המעשים בדיוק", אמר בן כהן, כשהצהיר על הקמת החברה/עמותה. המטרה הישירה אליה יופנו מרבית הכספים יהיו לשחרור אסירים המרצים עונשי מאסר בגין עבירות קנאביס – עבירות שכיום אינן נחשבות עוד כעבירות ב-22 מדינות בארצות הברית. מעבר לכך, יופנו כספים למען קמפיינים להוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים של ארצות הברית, וכן כתרומה לארגוני זכויות אוכלוסיות שחורות.

בן כהן, מייסד בן אנד ג'ריס,  2016 (צילום: Sterling Munksgard, shutterstock)
בן כהן, מייסד בן אנד ג'ריס, 2016 | צילום: Sterling Munksgard, shutterstock