בעל חנויות לטבק ומוצרי עישון בארצות-הברית מכר ללקוחותיו קנאביס סינתטיי וסיכן את חייהם של רבים. כעת הוא ישלם על מעשיו, אחרי שנשפט ל-4 שנות מאסר.

סמי פיצוציות הם בעיה שאנחנו מכירים גם כאן בישראל, אבל במדינות בהן קנאביס הוא חוקי לחלוטין, מאוד הגיוני להניח שהם פחות נפוצים. לכן, לוויליאם וואלש בן ה-57 היה מזל שבמדינת ניו-המפשייר, בה הוא מתגורר, קנאביס נותר מחוץ לחוק. וואלש זיהה את ההזדמנות העסקית להניח את ידיו על כמות גדולה של סוג של קנאביס סינתטי מזויף הידוע בשם "ספייס" ומכר אותו ללקוחותיו במחירים אטרקטיביים למדי, תוך שהוא מציג לפחות לחלקם את החומר בתור הדבר האמיתי.

החקירה המשטרתית בנושא התחילה בכלל בוירג'יניה. ב-2017 התרחשה עליה חריגה במספר מקרי האשפוז בבתי-חולים כתוצאה משימוש בסמי פיצוציות, ומחלקת הסמים המסוכנים ביחידה הממשלתית למלחמה בפשע מאורגן יצאה לפעולה. במהלך שנמשך כשנתיים הגיעה המשטרה לגורם העיקרי שמפיץ את ה"ספייס", גם תחת שמות אחרים, ברחבי ארצות-הברית. זה היה השלב בו התברר שאחד הלקוחות הגדולים ביותר של אותו הגורם הוא וויליאם וואלש מהעיירה סירבוק שבניו-המפשייר.

במשך שנתיים רכש וואלש קנאביס סינתטי בשווי של כ-200,000 דולר, ולא ברור באילו סכומים הוא מכר את החומר. עם זאת,ידוע כי מדובר במאות אלפי דולרים. רבים מלקוחותיו אושפזו בבית-חולים ואחד מהם גם נפטר בסופו של דבר. בסוף 2019 הפכה החקירה נגדו לגלויה, במרץ 2020 הוא נעצר ושנה מאוחר יותר גם הודה באשמה. בעקבות עסקת טיעון, הוסר מוואלש האישום בקשירת קשר להפצת סמים כחלק מפשע מאורגן, עבירה אשר העונש עליה הוא מאסר עולם. במקום זאת, קבע השבוע בית המשפט שוויליאם וואלש יישלח לארבע שנות מאסר, לאחריהן ירצה עוד שנתיים במאסר ביתי, ושלוש שנים נוספות תחת פיקוח. קנס של 50,000 דולר לסיכום, סגר את המשפט וגם כמובן את החנויות של וואלש, באופן סופי.