זה קרה לפני כשנתיים. א', תושב חדרה בן 33 נסע במכונית היוקרתית שלו במרכז העיר. שוטרים שהבחינו בו ביקשו ממנו לעצור בשולי הכביש. הם ערכו חיפוש במכוניתו ללא צו חיפוש ומצאו 20 גרם של קנאביס. א' התווכח עם השוטרים. לטענתם, הוא איים עליהם שיפרק אותם והם נאלצו לקחת אותו לחקירה בתחנת המשטרה.
לשכת התביעות במשטרה הגישה כתב אישום נגד א' לבית המשפט השלום בחדרה בגין עבירות של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, איומים והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

א' הסובל מבעיות רפואיות קיבל רישיון לטיפול בקנאביס רפואי. לכתב האישום צורף דו"ח פעולה של אחד השוטרים שטען כי הריח מריחואנה בתוך מכוניתו של א' ולכן ביצע את החיפוש ללא צו, כמתחייב על פי החוק. פרקליטו של א', עו"ד שי לוי, טען שהחיפוש במכונית היה לא חוקי ולא ייתכן שהשוטר הריח את הקנאביס שגם ככה לא היה שייך לו אלא לאדם אחר.
עו"ד החליט לעשות תרגיל לשוטר שטען שהריח את הקנאביס בתוך המכונית, שהיה ממוקם מתחת לכיסא הנהג ולכן ביצע את החיפוש ללא צו.
בדיון בבית המשפט, החליט לבחון את טענתו של השוטר, לפיה הריח את הקנאביס. לפני עלייתו לעדות, לוי הניח במקום סמוי קופסה של קנאביס רפואי של א'. הוא החל לתשאל את השוטר על אופן החיפוש, ככל שהתקדמה החקירה לא הבין השוטר איזה הפתעה הוא מכין לו.
הנה חלק מתמלול הדיון.
עו"ד לוי: "אמרת שהרחת סמים. אתה מומחה בהרחת סמים?
שוטר: "לא".
עו"ד לוי: "אני אומר לך שכאן יש 20 גרם מריחואנה ולא בשקית אטומה אתה מריח?".
השוטר: "עכשיו? לא". 

עו"ד שי לוי

עו"ד לוי שולף את השפן מהכובע: "אנחנו באולם. כמעט לפחות שלוש וחצי שעות. אני מציג לך שקית ובה 20 גרם מריחואנה ולא בשקית אטומה. לנאשם יש אישור להחזיק בו, לא בית המשפט (השופט), לא הקלדנית וגם לא התובע וגם אני לא מריח את זה, אחרת היו מעירים על ריח הסמים המסוכנים".

קנאביס רפואי

התרגיל של לוי הפתיע את הנוכחים באולם וגם את השופט שהורה לשוטר לענות על השאלות שלו בעניין למרות התנגדות התובע שלא מדובר במומחה לקנאביס.
השוטר השיב שוב: "אני לא מריח".
"הוא טען בדו"ח הפעולה שכאשר פתח את דלת המכונית הריח מריחואנה וזה מה שגרם לו לבצע את החיפוש אז החלטתי לבחון את חוש הריח שלו" , סיפר עו"ד לוי ל-mako.

למעשה התרגיל שעשה עו"ד לוי יכול להכריע את גורל התיק ועלול לגרום לזיכויו של א' או לכך שהתביעה תציע לו הסדר טיעון קל ביותר. "השוטרים מציינים בדו"חות הפעולה יום יום כי הם מריחים סמים מסולקים (קנאביס בעיקר) ובדרך הם 'קונים' להם את הזכות לחפש על גופם של אזרחים בביתם וברכבים, גם ללא הצטיידות מראש בצו חיפוש כדין מבית המשפט. בבית המשפט הוכחנו ממש ב'שידור חי' את הפער בין המציאות בשטח לדוחות השוטרים הכמעט שבלוניים. נדמה שנגמר עידן השוטרים המריחים סמים מתוך שקיות אטומות ומוסלקות", הוסיף לוי.
.