בשורה חדשה בתחום הקנאביס: בדיקה מהירה ויעילה תוכל להעיד על שימוש בקנאביס ב-12 השעות האחרונות. בנוסף, תאפשר הבדיקה לדעת את ריכוז ה-THC בחומר בו השתמש הנבדק. הדבר עשוי להוות בשורה חשובה לצרכני קנאביס, שהבדיקות הקיימות בימינו עשויות להעיד כי הם "תחת השפעה" גם אם לא צרכו קנאביס במשך שבועות, וזאת על-פי שאריות של THC בדמם.

הבדיקה החדשה פותחה על-ידי צוות חוקרים בדרום-קוריאה, וכל שנדרש הנבדק לעשות הוא לספק דגימת רוק. בתוך כ-5 דקות, על-פי רמות ה-THC ברוק, תוכל הבדיקה לענות לשאלה האם הנבדק צרך קנאביס ב-12 השעות האחרונות.

משמעות הדבר עשויה להיות גדולה למדי. גם במדינות בהן קיימת לגליזציה, ישנם מעסיקים רבים שדורשים כי עובדים לא יגיעו למקום העבודה תחת השפעת קנאביס. הבדיקות הקיימות כיום, מעידות אם הנבדק השתמש בקנאביס בחודש האחרון ולא ותר מזה, במקרה הטוב אינן יעילות, ובמקרה הרע עשויות לעשות עוול גדול עם העובד. גם בהקשר של נהיגה, מדובר בחידוש משמעותי, שכן במקומות בהם נהיגה תחת השפעת קנאביס אינה חוקית, למעשה כל מי שצרך קנאביס בחודש האחרון אינו כשיר לנהיגה על-פי החוק. הבדיקה החדשה יכולה לגשר על הפער העצום הזה בין הקיום של שאריות THC בדם לבין משך השפעת הקנאביס בפועל, שאורך לכל היותר שעות מעטות.

המבקרים בוודאי יעידו שאדם שצרך קנאביס לפני 11 שעות גם הוא לא יכול להיחשב עדיין "תחת השפעה", אבל עם זאת מדובר בהחלט בחידוש חשוב ובשדרוג משמעותי לתחום בדיקות הקנאביס המסורבל הקיים בימינו.