בשורה חדשה בשוק הקנאביס: פותחו זנים עמידים למחלות. מדובר בשיתוף פעולה בין חוקרי הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר- אילן, בראשם עומד פרופ' יגאל כהן חתן פרס ישראל לחקר החקלאות, לבין חברת .IL -.CANN התוצאה היא זני קנאביס עמידים למחלות שעלולות לפגוע בזנים. כידוע, צמחי קנאביס פגיעים למזיקים ןלמחלות רבות והבשורה הזו היא משמעותית עבור המגדלים, כמו גם למטופלים שצורכים את הצמח.

"בתחילת הדרך הערכנו שנמתין לפחות 5 שנים עד לתוצאות ראשונות של המחקר. בפועל- הצלחנו לעשות זאת בשנתיים, מטרתינו להציב סטנדרט חדש לשוק הקנאביס העולמי, למנוע ריסוסים והקרנות הפוגעים במגדל, בצמח ובצרכן ובכך להקל על המגדלים לספק למטופלים זנים איכותיים ובטוחים לשימוש", מתאר דויד וייצמן, מנכ"ל חברת IL -CANN.

"המטרה שלנו היא לרתום את הידע העצום שצבור באקדמיה כדי ליצור 'זני עילית' של קנאביס, כלומר, לטפח זנים שיכילו את כל התכונות אותן מחפש המגדל: ריכוזי קנבינואידים גבוה, הרכבי ריח ייחודיים ולא פחות חשוב עמידות למחלות",

 נכון להיום, בישראל הקנאביס עובר הקרנות, כמו בחלק ממדינות בעולם. התהליך נעשה על מנת למנוע התפתחות של מזיקים במח ומלות שעלולות להפתח בקרב המטופלים ובהתאם לתקן מחמיר שקבע משרד הבריאות. רבים בתעשיית הקנאביס הישראלית תוהים מדוע צמח שאנשים צורכים צריך לעבור הליך כזה. הוא אמנם נעשה במדינות מסויימות, אך מדינות רבות לא מבצעות אותו. מנגד, בעלי המקצוע טוענים כי לא מדובר בקרינה רדיואקטיבית, אלא בתהליך של 'פיסטור קר', שתפקידו לצמצם את כמו העובשים, המזיקים והחיידקים הפטוגניים.