אי-הפללה לצרכני קנאביס בלונדון? לא אם תשאלו את בוריס ג'ונסון

בתחילת החודש סיפרנו על היוזמה החדשה של ראש עיריית-לונדון, לבחון אפשרות של אי-הפללת צרכני קנאביס צעירים באמצעות פיילוט שיתקיים במספר שכונות בעיר. אבל מסתבר שבממשלה הבריטית לא רואים עין בעין עם ראש עיר הבירה שלה. "אין לנו שום כוונה לקיים אי-הפללה של חומרים מסוכנים לשימוש פנאי", מסר דובר של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון. "אי-הפללה תשאיר את ארגוני הפשע בשליטה, תוך סיכון של עליה בשימוש בסמים המניעים פשע ואלימות ברחובות".

התגובה החריפה זכתה לגיבוי על-ידי גורמים רבים נוספים בממשלה, ומעיריית לונדון נמסר בתגובה כי ראש העיר מסור לחלוטין למיגור הפשע בבירה, וכי הוא נחוש, בד בבד, להוציא לפועל את תכנית הפיילוט, ולבחון מדיניות של אי-הפללה בשטחי העיר.

סאדיק חאן, ראש עיריית לונדון (צילום: Bart Lenoir, shutterstock)
סאדיק חאן, ראש עיריית לונדון | צילום: Bart Lenoir, shutterstock

>> עוד חדשות קנאביס מהעולם

האיש ששלח קנאביס בדואר – ודאג להוסיף את כתובת השולח

עובד דואר בריטי שהריח ריח חשוד ומוכר מחבילה שהונחה במשרדו, לא התבלבל והתקשר אל תחנת המשטרה המקומית כדי לדווח על משלוח קנאביס גדול שהופקד בידיו. אנשי המשטרה לא נזקקו לרמזים עבים מדי כדי לאתר את שולח החבילה; האיש רשם עליה את כתובתו. השוטרים הגיעו לביתו של דניאל מאן בן ה-42 מהעיר ניוקאסל, מצאו 1.5 ק"ג קנאביס (חלק מהכמות הוחבאה בביתה של אמו) והביאו אותו למעצר. לא בטוח בתום ההליכים אדון מאן יפסיק לסחור בקנאביס, אבל מה בטוח הוא שבפעם הבאה הוא יהיה קצת יותר דיסקרטי.

דוור מגיש חבילה ללקוח (צילום: Africa Studio, ShutterStock)
דוור מגיש חבילה ללקוח | צילום: Africa Studio, ShutterStock

האיש שהבריח קנאביס באמבולנס

מי יעצור נהג אמבולנס? מי יחשוד שרכב הצלה עוסק בפעילות בלתי-חוקית? זה לפחות מה שחשב עובד של חברת אמבולנסים פרטית ביוון, כשלקח על עצמו להעביר משלוח גדול של קנאביס אל מעבר לגבול, לאלבניה. ובכן, שוטרים יווניים ערניים בהחלט חשדו, לפחות אחרי שראו את הרכב עובר פעמיים באותה העיר בתוך פחות משעה, על אף הוא משויך למרפאה פרטית באתונה – 470 ק"מ דרומה ומזרחה משם.

השוטרים עיכבו את הנהג, שעוד ניסה להזהיר אותם לא לגעת בחבילות שברכבו, שכן הן מלאות בחומר ביולוגי מסוכן, אבל השוטרים לקחו את הסיכון וגילו קנאביס בשווי שוק של 6.3 מיליון דולר. השוטרים היו בהלם, אבל למרבה המזל היה אמבולנס בסביבה.

אמבולנס ממהר (צילום: Jonnica Hill, unsplash)
צילום: Jonnica Hill, unsplash