לצד מהפיכת הקנאביס שמתרחשת בהדרגה ברחבי העולם, עלייתה של תכנית חדשה במכסיקו, שתעסוק בעולמות הקנאביס, היא הצעד הטבעי הבא. בנובמבר שנה שעברה אישר הסנאט במכסיקו לגליזציה ועל פי ההערכות היא עומדת להפוך לשוק הקנאביס החוקי בעולם. התכנית שנקראת Tiempo de Cannabis, או בתרגום "זמן קנאביס" תשודר ברשת הטלוויזיה adn40 והיא תציג תפיסה חינוכית בשימוש בצמח.


צוות התוכנית מורכב מפעילי לגליזציה מוכרים במדינה. המנחה שתעמוד בראש התכנית היא זארה סנאפ (Zara Snapp,) מדענית שהיתה אחת הדמויות הבולטות בתנועה שדחפה ללגליזציה. התכנית תשודר גם הערוצי סטרימינג שונים, בהם גם Apple TV,


"הרעיון שעומד מאחורי התכנית הוא לדבר על היתרונות שהצמח הזה מביא איתו, אנחנו לא לוקחים את זה לכיוון של עימות, אלא לעסוק בשיתוף המידע שיש לנו, צריכה אחראית והקשר לקהילה. הפרקים השונים יוקשו לאירועי קנאביס עכשווים, תיירות מבוססת קנאביס, מידע על תהליכי מיצוי, עובדות שאינן ידועות לכלל הציבוור והייצוג של קנאביס בעולמות התרבות.


ברנדה הרננדז (Brenda Hernández) היא רכזת התוכן של התוכנית. היא זוכרת היטב את האיזכורים הראשונים בכלי התקשורת בכל הנוגע לקנאביס. "הדבר הראשון בו אנחנו נזכרים הוא קמפיינים נגד סמים, אני מרגישה שזה משהו דומה למה שאנחנו רואים היום בכלי התקשורת, טקטיקה של דיסאינפורמציה". צוות התוכנית מודע לכך שעלייתה של התכנית וכניסתה לכל סלון במכסיקו היא משמעותית אחרי שנים של מסרים מפחידים כלפי הצמח. "לתקשורת יש את הכוח לגרום לאנשים לשנות את דעתם", מתארת הרננדס.