כבר שנים רבות שסדרת הקאלט האמריקאית, סאות' פארק, נחשבת לאחת מהסדרות האהובות והמצליחות בעולם. בשנות קיומה הרבות על המסך השתתפו בה בתפקידי אורח מיטב שחקני הוליווד והיא זכתה בעשרות מועמדויות ושלל פרסים, ביניהם 5 פרסי אמי.

בשבוע שעבר זכו יוצרי הסדרה, מאט סטון וטריי פרקר, בהכרה קצת שונה ולא שגרתית: מושל קולורדו ג'ארד פוליס הזמין אותם ללשכתו, והעניק להם מתנה לרגל יום ההולדת ה-24 של הסדרה: לוחית רישוי למזכרת עם הכיתוב "TEGRIDY", מילה שלא אומרת הרבה למי שאינו נוהג לצפות בסאות' פארק, אבל בהחלט מוכרת לחובביה האדוקים. Tegridy הוא שמה של החווה בה מגדל רנדי מארש, מהדמויות הראשיות בסדרה, צמחי קנאביס למחייתו.

לפני כארבעה חודשים התקיימה בקולורדו מכירה פומבית של לוחיות רישוי רשמיות הנושאות מילים הקשורות בקנאביס. לוחיות עם כיתובים כגון "SATIVA", "HEMP" ו-"GANJA" נמכרו באירוע שגייס למעלה מ-50,000 דולר שנתרמו לארגוני צדקה. לוחית עם הכיתוב "TEGRIDY" הייתה מהמבוקשות והיקרות ביותר.

קולורדו בהחלט מחזקת את מעמדה כמובילה במדיניות הקנאביס הליברלית המתפתחת בארצות-הברית, ובשיחתו עם סטון ופרקר אף הציע המושל פוליס את אחת מהדמויות המוכרות בסדרה המצוירת כקמע החדש של המדינה. הסדרה סאות' פארק מתרחשת בעיר הפיקטיבית קולורדו, ובין העניינים החברתיים והפוליטיים הרבים בהם עסקה הופיע לא פעם נושא הלגליזציה של קנאביס. כעת הם גם זוכים להכרה רשמית גם מהנהגת המדינה.

מבדיחה למציאות?

בראיון שנערך לפני כשבוע דיבר מאט סטון, אחד משני היוצרים של סאות פארק, על חוזה ענק שחתמו השניים עם חברת ViacomCBS על הפקת שש עונות נוספות של הסדרה, מה שיכניס לכיסם כ-900 מיליון דולר. כשנשאל מה הם מתכננים לעשות עם כל הכסף סיפר, בין השאר, כי קיים תכנון להוציא את חברת הקנאביס Tegridy מהסדרה אל המציאות. "אני חושב שלראשונה אנחנו הולכים לראות קנאביס של Tegridy גם בחיים האמיתיים" אמר. בעבור שני יוצרים ששברו במהלך חייהם כל-כך הרבה מוסכמות, נראה כי רק השמיים הם הגבול. אל תתפלאו אם גם הגבול בין המסך לבין העולם האמיתי ישבר בקרוב, ומוצרים פרי ידו של רנדי מארש יגיעו אל המדפים בקולורדו.