חוקרי תחנת משטרת פתח תקווה חוקרים חשד לפיו מספר מתאמנים במכון כושר באזור השרון סיממו מנהל מכירות במקום באמצעות פרוסת עוגה שהכילו קנאביס. המקרה החריג התרחש שלשום. לדבריו של א', עובד כפקיד קבלה ונציג שירות במכון כושר גדול באחד הישובים במרכז, לפני כיומיים, מתאמנים שהוא מכיר נתנו לו לאכול שתי פרוסות עוגה. "קח תאכל, תטעם", אמרו לו. א', שמכיר אותם כמתאמנים קבועים במכון אכל את העוגות וכעבור זמן קצר מאוד חש ברע.

"אני מכיר אותם, הם לקוחות ותיקים. לא חשדתי בכלום, אז אכלתי. הלכתי ברגל הביתה, הייתי כבר ברחוב שלי אבל לא זיהיתי אותו. פתחתי טלוויזיה לראות סדרה שאני אוהב ופתאום הרגשתי רע מאוד. סבלתי מפלאשבאקים, רגעים של אובדן הזיכרון ובלבול. חברה שלי דיברה איתי ולא הבנתי מה היא רוצה, לא דיברתי בצורה הגיונית", שחזר א'.

"למחרת נפגשתי עם לקוח של מכון הכושר והוא הסביר לי שהלקוחות נתנו לי עוגיות שהכילו קנאביס", ממשיך א'. "הוא אמר לי שאותם מתאמנים עשו את זה לכמה אנשים נוספים שהוא, ואחד מהם גם נזקק לטיפול רפואי. אז הבנתי שעשו את זה גם לי".

סיכום רפואי חיובי לקנאביס
תוצאות הבדיקה - חיובי לקנאביס

א' דיבר עם רופא המשפחה שלו, סיפר מה קרה לו והוא נתן לו הפנייה לחדר המיון בבית החולים. "הרופא בבית חולים עשה לי בדיקת שתן ואמר לי שמצאו אצלי שרידי סם. הייתי בהלם. זה בדיוק הסתדר עם מה שאמר לי אחד המתאמנים, שהם עשו את זה לעוד אנשים ושהוא בעצמו לקח איתם סמים השבוע. אני בחיים לא נגעתי בסמים, לא השתמשתי בסיגריות ולא שותה אלכוהול", טוען א'.

א' הגיש תלונה בתחנת משטרת פתח תקווה נגד המתאמנים בחשד שסיממו אותו. "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי באותו ערב נוהג במכונית הביתה. יכולתי לעשות תאונה ולהרוג אנשים", הוא מתאר בסערת רגשות. "עבר עליי סרט רע מאוד. הם הכחישו שנתנו לי עוגיות עם שמן קנאביס, אבל יש אנשים שמאשרים שקיבלו מהם עוגיות עם קנאביס והם הציעו את זה לאנשים רבים במכון. לא ישנתי כבר שלושה ימים, אני עדיין מרגיש את תופעות הלוואי".

ממשטרת ישראל נמסר: "אתמול, מיד עם קבלת התלונה המשטרה פתחה בחקירה".