משטרת דובאי עצרה אמריקני בגין החזקת חשיש, למרות שצרך מריחואנה מחוץ לאיחוד האמירויות. חוקי הסמים המחמירים של דובאי אוסרים על החזקת חשיש, גם אם הם נמצאים בדם. המשמעות עבור תיירים, שחלקם מטופלים וצרכני קנאביס ומגיעים לדובאי, היא כי שרידי מריחואנה יכולים להישאר בדמם לעתים גם כמה ימים, גם אם בפועל לא צרכו במבלך שהותם מריחואנה.

זה בדיוק מה שקרה לתושב לאס וגאס, פיטר קלארק, שטס לדובאי לקראת סוף פברואר לצורך בדיקת אולפני הקלטה. כשלא חש בטוב, אושפז לטיפול חירום בבית חולים מקומי, שם התגלה כי חלה בדלקת הלבלב. לפני ששוחרר לקחו ממנו בבית החולים דגימת שתן, בה נמצאו עקבות חשיש. בית החולים דיווח על הממצאים למשטרה, שביקשה לעצור את קלארק, למרות שלא הצליח לאכול או לשתות, בגלל מצבו הגופני. כמה ימים לאחר מכן הוא נאזק ונלקח לתחנת המשטרה "אל ברשה" על ידי המשטרה המקומית והוכנס למעצר יחד עם שלושה גברים נוספים.

למרות שסבל מדלקת בדרכי הנשימה ומרמת סוכר גבוהה בדם, הוא נלקח ליחידה למלחמה בסמים ונזרק לתא עם עצורים בעבירות סמים. הוא שוחרר אחרי כמה ימים מתאו, אך גם חודש לאחר מכן הוא עדיין בדובאי ועלול לשלם מחיר כבד בעונש של עד שלוש שנות מאסר. 

"האכיפה השרירותית של איחוד האמירויות פירושה שפיטר עלול לשבת שנים בכלא, כאילו צרך מריחואנה במדינה, כך תיארה ראדה סטירלינג, מייסדת ארגון "עצורים בדובאי", שמששמת כעו"ד של קלארק.
"תיירים שמגיעים לדובאי לחופשה קצרה עלולים להסתבך. בין אם מדובר בתשלום קנס החל מ-50,000 דולר ועד עונש מאסר. באיחוד האמירויות יש אשליה כאילו מדובר במדינה מודרנית. המדינה לא אמורה להעמיד לדין מבקרים בגין מעשים שבוצעו מחוץ למדינתם. מחלקת המדינה האמריקאית צריכה לשנות את אזרהות במסע לאמריקאים שעלולים להסתיים במעצר שרירותי".