בוושינגטון מנסים להגביר את קצב מתן חיסוני הקורונה ולהעניק תמריצים לתושבים. נשיא ארה"ב הצהיר כי המטרה שלו היא ש-70% מהאוכלוסיה הבוגרת בארה"ב יתחסנו עד ה-4.7.21.

המאמצים היצירתיים הללו מגיעים בעקבות האטה בקצב החיסונים ברחבי ארצות הברית. הנתונים של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (ה (CDC-מראים כי באמצע אפריל ממוצע החיסונים עמד על 3.3 מיליון, ובשבוע שעבר המספר עמד על פחות ממיליון.

השבוע אישרה מועצת המשקאות והקנאביס (LCB) את תוכנית "ג'וינטים תמורת חיסונים" בקרב מבוגרים. על פי התוכנית כל תושב מעל גיל 21 ומעלה שיקבל חיסון נגד וירוס הקורונה יקבל בתמורה ג'וינט בחינם.

בוושינגטון חוסנו כ-70% מאוכלוסיית בוגרי המדינה. מושל המדינה ג'יי אינסלי (Jay Inslee) אמר בראיונות לכלי התקשורת כי "ההישג של אחוז המתחסנים תאפשר את ביטול ההגבלות שעוד נותרו".

המועצה הכריזה על קמעונאים ועובדי קנאביס כחיוניים, כבר כשהחלה המגיפה, היא סיפקה קצבאות לעסקים בעלי רישיון לאלכוהול וקנאביס במטרה לתמוך בעסקים בתקופת הסגרים וגם אישרה בירה, יין או קוקטיילים בחינם למתחסנים עד ה-30.6.

הקמפיין כולל גם תמריצים של מלגות לימודים, טיפול בחינם בילדים להורים שמעוניינם להתחסן, פתיחת בתי מרקחת לאורך כל שעות היממה ושותפות עם ראשי ערים על מנת להיגע ליעדים השאפתניים. גם ליגות הספורט בהן, NBA ו-NFL מכתננות להציע חיסונים בחינם במשחקים.

לא מדובר ברעיון חדש, אלא כזה שכבר נוסה בחודשים האחרונים. כך לדוגמא, בינואר הצהירו פעילי קנאביס מקומיים כי יחלקו שקית מריחואנה בחינם לכל מי שיתחסן נגד הנגיף. מי שעמדה מאחורי היוזמה היא קבוצה חברתית בשם "DC Marijuana Justice.

באריזונה, רשת בתי מרקחת לממכר קנאביס Mint הציעה תמריץ לכל מי שקיבל חיסון קורונה, מאכלים מבוססי קנאביס בחינם. המטרה היא לעודד חיסונים בקרב קהילת אנשי הקנאביס בכל ארה"ב.
במישיגן, בית המרקחת Greenhouse בסמוך לאגם וואלד הכריז על מבצע "קנאביס על חיסון".