"המלחמה הזו היא רצח עם, לגליזציה היא החיים" – זו הקריאה המרכזית שיצאה מצעדת המחאה שנערכה בעיר סאו פאולו שבברזיל ביום שבת האחרון. ההפגנה, המכונה "צעדת המריחואנה", מתקיימת בברזיל בכל שנה במטרה להביא ללגליזציה של קנאביס ולהפסקת הרדיפה האלימה של הרשויות כנגד הצרכנים של הצמח. בשנתיים האחרונות ההפגנה בוטלה בשל מגבלות הקורונה, וקוימה באופן וירטואלי בלבד.

בניגוד להפגנות רבות בעולם (וגם בישראל) הקוראות להפסיק את המלחמה שהרשויות מנהלות כנגד הקנאביס, בברזיל המילה "מלחמה" מקבלת משמעות כואבת הרבה יותר. כאחד מהיעדים המרכזיים של שוק הקנאביס הבלתי-חוקי בדרום-אמריקה, כוחות הביטחון בברזיל נלחמים בצרכני הקנאביס בכל האמצעים העומדים לרשותם. התוצאה, במקרים רבים, היא אכזרית במיוחד. "אנחנו רוצים לשים סוף למלחמה הזו, שמביאה למוות ולמעצרים בכל יום", רשמו מארגני ההפגנה ברשתות החברתיות. "המלחמה למען הלגליזציה היא המלחמה למען החיים בפאבלות, בפריפריה, ברחובות ובגטאות. זו המלחמה למען החיים והחופש של בני הנוער השחורים. המשמעות של המלחמה הזו היא רצח עם. המשמעות של לגליזציה היא חיים".

על פי רשת G1 הברזילאית, צעדת המחאה יצאה ביום שבת בשעה 14:30 מחצר מוזיאון האומנות של סאו פאולו, והשתתפו בה אלפי אנשים. ההפגנה אושרה על ידי המשטרה וזכתה לליווי של שוטרים ואנשי צבא.

View this post on Instagram

A post shared by Marcha Da Maconha São Paulo (@marchadamaconhasp)

 

View this post on Instagram

A post shared by Marcha Da Maconha São Paulo (@marchadamaconhasp)