תעשיית הקנאביס האמריקאית גדלה בשנה האחרונה ביותר מ-77,000 משרות חדשות. זו עלייה של 32%, מה שהופך אותה לגדולה ביותר ביצירת משרות, בהשוואה לתעשיות אחרות, זאת על פי מחקר של חברת הקנאביס Leafly. סך הכל מדובר ב- 321,000 משרות ב-37 מדינות שאימצו גישות שונות של לגליזציה. המחקר מבוסס על תוצאות ניתוחים עצמאיים שנעשו על ידי עיתונאים, מומחי נתונים וכלכלנים והוא מציג צמיחה דרמטית ועמידות של הענף, בתקופה בה שיעורי האבטלה עלו ועסקים נסגרו ברחבי ארה"ב, כתוצאה ממגיפת הקורונה.


ב- 4 השנים האחרונות, כמות המשרות המלאות בתעשיה קפצו ב-161%. מי שמובילה את תנופת הלגליזציה בארה"ב היא קליפורניה, עם כמות המשרות הגדולה ביותר (58,000) וגם זו שהקימה תעשיות ממסצ'וסטס ועד לאילינוי. אילינוי מובילה את טבלת מכירות המריחואנה ורק בה יש 8000 עובדים במשרה מלאה. נתון מעניין נוסף הוא, שכרגע בארה"ב יש יותר עובדי קנאביס מרופאי שיניים או מהנדסי חשמל.


אחד הממצאים הבולטים של המחקר הוא שמכירות המריחאונה קפצו ב-71% משנת 2019 ל-2020, למרות שהתעשייה סבלה ממחסור בכוח אדם. המגיפה הביאה להגדלת המכירות, אך מגבלות תנועה וריחוק חברתי, כמו גם שהייה בידוד, או התמודדות עם המחלה, מנעו את היכולת לעבוד באופן חופשי.


עוד נקודה מעניינת ומדאיגה, בה נגע המחקר, היא הפערים הגזעיים בענף. בעוד שהאמריקאים השחורים מייצגים כ-13% מכלל האוכלוסיה במדינה, פחות מ02% מחזיקים בחברות קנאביס. "על תעשיית הקנאביס לשלב את קהילות המיעוטים, בעוד היא מתרחבת. אם זה לא יקרה, נמשיך לראות את אותן קהילות נאבקות בצל העליונות הלבנה, ללא הזדמנות הוגנת, נכתב.